4 sene önce
4 sene önce

Nokia Yeni Android Telefonlarını Piyasaya Sürebilir

Bir dönemin telefon devi Nokia, şimdilerin sessiz sedasız firması. Akıllı telefon furyasına ayak uyduramaması bir çok sorunları beraberinde getirdi Nokia’yı. Şimdilerde ise yeniden küllerinden doğmak istiyor. İlk olarak Windows Phone ile başlayan akım tutmayınca, Android cihazlarına yönelmesi doğru bir karar olarak nitelendirildi. Nokia’nın uzun yıllardır sessizliğini korudu ve Android cihazı sızdırıldı.
Nokia, iki farklı Android modeli ile piyasaya sürmeye hazırladığı cihazların birisinin fotoğrafı sızdırıldı. İki farklı modelin 5.2 ve 5.5 inç ekran ile geleceği söylenen telefonların Nokia C1 ve P1 adlarını alacağı gelen bilgiler arasına girmiş durumda. Metal yapı ile gelecek olan telefonlar, diğer telefon üreticilerinin amiral gemisi olan telefonlar ile yarışacağı söyleniyor.

Nokia’nın iki farklı Android cihazının 2K ekrana sahip olacağı ve Her ikisi modelinde 1440 x 2560 çözünürlükte olduğu gelen bilgilerimizin arasında. Bu iki yeni Android modellerinin Snapdragon 820 yonga set ile geleceği konuşuluyor. Ayrıca iki modelinde dört çekirdekli işlemciye sahip olması bekleniyor.

5.5-inç modelinin 22.6 MP arka kamera özelliğinin bulunacağı hem toz ve sudan korunması için IP68 sertifikasını taşıması bekleniyor. Her iki telefonunda metal kaplı gövdeye sahip olacağına benziyor. Android Nougat sürümü ile gelecek olan Android cihazlar, Z-Launcher arayüzüne sahip olacak.

Bu yıl sonunda gelmesi planlanan Android destekli Nokia cep telefonları, 5.5 inç modelinin 500$ fiyatı ile satışa çıkması bekleniyor.

Etiketler :
Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?