Online Diyetisyen Soru Sor

5

Diyet, kelime anlamı olarak sağlıklı yaşam anlamına gelmektedir. Sağlığımızın korunması için gerekli olan beslenme düzeni, diyet kavramını yansıtır. Diyet aç kalmak anlamına gelmez. Diyet, doğru besinleri doğru porsiyonlarla, doğru şekilde tüketerek beslenmektir. Diyet kişiye mutsuzluk, kısıtlama değil; mutluluk ve özgürlük hissi verir. Zindelik verir, dolayısıyla ruhsal açıdan da kendimizi iyi hissederiz. İdeal kiloya ulaştığımızda kilomuzu muhafaza etmemizi sağlar. Sadece şişmanların değil her insanın diyet yapması gereklidir. Çünkü yanlış beslenme birçok hastalıkların tetikleyicisidir. Zararın neresinden dönülse kardır,  öyle değil mi? Öyleyse bir an önce diyet yapmaya başlamak gerekiyor.

Diyet yapmaya karar verdik. Peki, hangisini yapmalıyız dediğinizi duyar gibiyim. İnternette, televizyon programlarında, gazetelerde türlü diyet listeleri mevcut. Kafanız karışık biliyoruz. Diyet programlarına pazartesi günü sevinçle başlanıp salı günü hüsranla sonuçlanmasının sebebi bu yüzdendir. Bir düşünün X kişisine iyi gelen bir listeyi siz de uygulamaya kalkıyorsunuz ve başarısızlıkla sonuçlanıyor. Çünkü siz X kişisi değilsiniz! Eşiniz benzeriniz yok. Aynı kiloda ve yaşta olabilirsiniz ama mevcut rahatsızlıklarınız, kan değerleriniz, tansiyon vb. özellikler göz önünde bulundurulduğunda başkasına iyi gelen diyet listesi siz de başarısız oluyor. Yanlış diyet programı uygulamak ciddi problemlere yol açabiliyor, hatta ölümle bile sonuçlanabiliyor.

düzenli-diyet

Çevrim içi iletişim çağındayız. Artık herkes online. Kısa sürede internet sayesinde istediğimiz bilgi kaynaklarına ulaşmaktayız. Oturduğunuz yerden uzman diyetisyenlerin olduğu, kafanıza takılan her türlü bilgiyi sorabileceğiniz bir adres var: Online Diyetisyen Soru Sor. Diyet ve sağlıklı beslenme ile ilgili en doğru, en güvenilir bilgilere uzman kadrosuyla online diyetisyen soru sor sayesinde öğrenebilir, destek alabilirsiniz. Sağlığınızı uzman kişilere teslim ettiğinizden psikolojik olarak da rahatlayacağınız kesin. Unutmayın; diyet bir yaşam tarzıdır. Siz kurallara uymazsınız, size göre kurallar yazılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.