Online Trafik Cezası Kontrolü

10

Teknolojik gelişmelerin hızlanması ile birlikte cezai sistemlerde de kameralardan yardım alınmaya başlandı. Yani artık trafik cezası almanız için illa trafik polislerine ihtiyaç yok. Hiç beklemediğiniz bir yerde yaptığınız kural ihlali nedeniyle aracınıza mobese kameraları aracılığıyla ceza kesilebilir. Kesilen cezalar posta yolu ile sürücülere iletiliyor. Fakat posta sürecinde yaşanan gecikme veya herhangi bir aksaklık nedeniyle cezadan hiç haberinizin olmayabilir. Haberiniz olmayan cezalarında eğer ödeme günü geçerse size büyük sorunlar çıkarabilir. En azından ceza miktarına gecikme faizi olarak %5’lik faiz uygulanmaya başlanır. Bunu engellemenin yolu ise online trafik cezası kontrolü ile sürekli araç borcunuzu kontrol etmek.

Araç borcunuzu kontrol etmek ve online kontrol sisteminden yararlanabilmeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. İlk yapmanız gereken vergi dairesi müdürlüğünün sitesine girmek. Siteye giriş yaptıktan sonra motorlu araçlar borç sorgusu kısmından araç bilgilerinizi ve istenen kendi bilgilerinizi girdikten sonra sorgula butonu basmanız yeterli. Sorgulama işlemi sonrasında eğer borcunuz varsa karşınıza gelecek olan ekranda borcun detayları yayınlanacaktır. Hangi tarihte ceza kesilmiş, neden dolayı kesilmiş ve ceza miktarı ne kadar öğrenmeniz mümkün.

Online trafik cezası kontrolü yapabileceğiniz hizmet veren tek site vergi dairesi müdürlüğünün sitesi değil. Emniyet müdürlüğünün sitesinden de sorgulama yapabilirsiniz. www.egm.gov.tr adresinden giriş yaptıktan sonra trafik araç borç sorgulama sekmesine girip kimlik bilgilerinizi yazdığınız zaman adınıza kesilmiş herhangi bir ceza var mı öğrenebilirsiniz.

Online trafik cezası kontrolü oldukça basit bir sistem olmasının yanında sizin sürekli kontrol yapmanıza olanak sağlıyor. Her gün günün her saati bu sistemi kullanabilme imkânına sahipsiniz. Üstelik bu sistem için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok. Aracınıza sizden habersiz bile ceza kesilse bu şekilde kontrol yaparak hem neden ceza yediğinizi hem de nasıl ödeme yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Eğer sorgulama sonucunda çıkan cezayı ödemek isterseniz de yine aynı siteleri kullanıp borç ödeme sekmesinden kredi kartı bilgilerinizle ödeme işlemini gerçekleştirme imkânınız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.383 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.