oPhone ile Kokunuzu Gönderin!

10

Sonunda bu da oldu. Kokunuzu sadece mesaj ile sevdiğiniz yakınınızda olmadan gönderebilir misiniz? İlk olarak çok saçma gibi görünse de gerçekten bunu başardılar. Teknoloji hayatımızın artık asla vazgeçemeyeceğimiz araçlardan bir tanesi oldu diyebiliriz. Harvard’da mühendislik profesörü olan David Edwards, yine aynı bölümden öğrencisi olan Rachel Field ile oPhone DUO isminde bir icat geliştirdiler.

İlk olarak bu icata karşı ” hadi be sende ” gibi şaşırılacak derecede tepkiniz olsa da gerçekten böyle bir icat yaptılar. İcat, mobil mesajlaşma özelliğini kullanarak arkadaşlarınıza istediğiniz bir şeyin resmini çektikten sonra kokusunu gönderebilme özelliğini taşıyor. İcad’ın ismi oPhone olarak adlandırılmış. Çalışma şeklide farklı. oPhone, mürekkep kartuşlarına benzer şekilde fakat içleri koku dolu oChips ismindeki kartuşları içeriyor. Zaten bu kartuşlar ile karşı tarafa istediğiniz kokuyu gönderebiliyorsunuz.

iphone-ile-koku-gonderme

Sevdiğiniz bir şeyin yada farklı bir şeyin kokusunu göndermek için yapmanız gereken şey basit. Ücretsiz olarak yayınlanan iPhone uygulaması “oSnap” kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bu uygulama ile istediğiniz bir yiyecek, çiçek, parfüm yada herhangi bir nesnenin fotoğrafını çekerek, bu fotoğrafı istediğiniz kişiye göndermek kalıyor sizlere. Bu işlemde nasıl oluyor dersiniz? oPhone 300 bin koku kombinasyonu arasından kendine göre algıladığı kokuyu, en uygun olanı seçerek karşıda ki kişiye gönderecek. Böylece gönderdiğiniz kişi oPhone DUO cihazı sayesinde göndermiş olduğunuz kokuyu koklayabilecek.

Her şeyin sonunda yine ücret var tabi ki. Bu gönderdiğiniz fotoğrafların kokusunu, gönderdiğiniz kişilerin algılaması için 149$ verip satın alması gerekiyor cihazı.

Bakalım ilerleyen yıllarda teknolojiye ait daha ne gibi uygulama ve icatlar duyacağız, göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.