Dünya Drift Rekoru Nissan GT-R Tarafından Kırıldı

Otomobillere hayran olanların birçoğu erkeklerdir ve erkekler genellikle futbol ya da otomobil konuları başta olmak üzere takip ettikleri noktaların her ayrıntısını da incelerler. Şimdi ki haberimiz ise, otomobil tutkunu olan erkeklerin yakından takip ettiği bir konu hakkında. Dünya süratli drift rekoru bundan birkaç gün önce kırıldı. Rekoru kıran otomobil ise; Nissan GT-R olmaktadır.

Başarı, rekor ve aynı zamanda da sürat kelimelerini yan yana koyduğumuzda bu eşitliğin diğer tarafında Nissan GT-R otomobili genelde bizlere göz kırpıyor. Yine bir rekor kırma haberine daha imza atmayı başaran muazzam otomobil Nissan GT-R, dünyanın en süratli drift rekortmeni unvanına sahip olmayı da başararak dünyaya bir kez daha adını duyurdu.

Her ne kadar aracın adından ve özelliklerinden söz etsek de burada önemli olan bir diğer nokta da drift şampiyonalarının başarılı sürücüsü Masato Kawabata olmaktadır. Japon asıllı olan ve birçok drift şampiyonasına adını altın harfler ile yazdıran Masato Kawabata Guiness Rekorlar Kitabı’na bu kez Nissan GT-R arabası ile girdi.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.