GTA V İngiltere`de Rekor Kırdı

Oyun dünyasında hareketli günler başladı. Bir çok yapımcı yeni oyunlarını tanıtmak için sıraya durdu. Son örnek ise GTA serisi ile müthiş bir başarı yakalayan Rock Star Games şirketi. GTA serisinin yapımcısı olan Rock Star Games yeni serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Rockstar Games, en yeni oyunu GTA V’nin şimdiden İngiltere’de ön sipariş rekoru kırdığını açıklayarak bir ilke imza attıklarını dile getirdi.

GTA V uzun zamandan beri beklenen oyunlar arasında idi. Hal böyle olunca ön sipariş rekoru kırmasıda kaçınılmaz oldu. Elde etmiş oldukları ön sipariş rakamına göre İngiltere’de satışa sunulduğu ilk gün itibari ile 3 milyon adet satmış olacak oyun, eğer böyle bir satış rakamı ile karşılaşırsa kısa vadede en çok satan oyun rütbesini Call of Duty: Black Ops’tan almayı başarabilecek.

gta-5

2008′de GTA IV’ın ilk çıktığında İngiltere’de 630.000 adet satım yapmış idi. O dönemde bile elde ettiği satış rakamı ile büyük bir sükse yapmayı başaran yapım, şimdi GTA V ile bu ivmeyi tekrar yakalamak istiyor. Bakalım önümüzde ki günlerde daha hangi rekorlar atılacak.

GTA V ne zaman çıkacak derseniz ilerleyen günlerde açıklanacak.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. gta5 dedi ki:

    artık çıksın gta 5 de alalım oynayalım hemen bu oyun yazın çok iyi gider gta 5 i bekliyoruzzz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.