Oyun indirme tercihi online oyunlar

1

Türkiyenin en büyük oyun indirme sitelerinden birisi olan indiroyunu.com tarafından yapılan araştırmalara göre, oyun indiren oyuncuların 2012 senesindeki en büyük tercihleri online oyunlar olarak gözlemleniyor. İndiroyunu editörü Uğur Yurt, gelişen online oyun teknolojilerinin ve rekabet ortamının bunda payı büyük olduğunu düşünüyor.

Yapılan araştırmada, ilerleyen adsl hızlarıyla birlikte, artık oyuncuların çok büyük setup dosyaları indirmeyi problem etmedikleri ve oyun yapımcı firmaların da bunu göz önüne alarak, grafik ve oynanış açısından elinden gelenlerin en iyisini yapmaya çalıştığının altı çizilmiş. Oyunlarda daha fazla karakter olması, grafiklerin daha üst düzey olması demek, offline bir pc oyununu aratmaması anlamına geliyor. Ve tercihlerin, arkadaşları ile ya da dünya ile rekabet edebileceği, bir nevi kendini kanıtlayabileceği bir platformda oyun oynamak olduğu da kaydedilmiş.

Türkiyede oyun indir diye aratan her 3 kişiden birisinin aslında online oyun indirmek istediğinin kaydedildiği bilgilere göre, yine online oyun indir şeklinde yapılan aramalarda da artış görülmüş. Online oyunlar için harcanan miktarların da çoğalması ile birlikte bu pazar büyüyerek yavaş yavaş sektör haline gelmeye başlamış. Bunun sonucunda daha fazla online oyuncu, daha fazla oyun ve oyun yapımcısı pazara dahil olmuşlar.

www.indiroyunu.com tarafından yapılan araştırmalarda Türkiyede en çok oynanan online oyunlar arasında; Lfs, Wolfteam, Rappelz, Sudden Attack, Point Blank ve Diablo 3 gibi oyunlar gösteriliyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.