7 sene önce
7 sene önce

PhysX nedir, ne işe yarar?

Günümüz dünyasında yaşanan sürat ile teknolojik gelişmeler neticesinde yeni nesil teknolojiler gün yüzüne çıkmaktadır. Tüm dünya genelinde özellikle yeni nesil cihazlar ve bilgisayar alanında yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler bilgisayar alanında da bilgisayar kullanıcılarına yeni nesil olanak sunmaktadır.

Bu noktada tüm dünya genelinde gelişen teknolojiye bağlı olarak yazılımsal açından da çeşitli geliştirmeler ve yenilikler yaşanmaktadır. Günümüz dünyasında bilgisayar üzerinden oynanmakta olan büyük çaplı oyunlar artık çok daha fazla bir gerçeklik yakalamıştır.

Nvidia PhysX

Bu noktada tüm dünya genelinde oyun şirketleri oyun severlere sıra dışı işleyen kurgularının yanı sıra göze hitap eden ve oyunlara gerçeklik katan yeni teknolojileri oyunların yapımı esnasında kullanmaktadır. Bu durumda bilgisayar kullanıcılarının bu oyunları daha kaliteli, daha iyi ve en üst verimlilikte oynayabilmesi için donanımlarını bu doğrultuda yenilemeye ve geliştirmeye itmektedir.

Bilgisayar kullanıcılarının bu oyunları bilgisayarlarında en üst seviye oynayabilmesi için erkan kartlarının güçlü olmasını gerektirmektedir. Bu noktada tüm dünya genelinde ekran kartı alanında yaptığı çalışmalar ile lider konumda yer almakta olan Nvidia PhysX teknolojisi ile bilgisayar kullanıcılarının bilgisayarlarında Broderlands 2 yüksek kapasiteli oyunlarının gelmiş olduğu kaliteli seviyeyi ve tüm ayrıntılarını en ince detayına kadar görüntüleyebilmek olanak dahilinde olmaktadır.

Bilgisayar kullanıcıları kullanılan “cel-shade” grafiklerin bile PhysX kullanmayan bir sistemden ne derece farklı olduğunu oyun açtıkları anda fark edebilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?