Rusya Yeniden Ay’a Astronot Yollayacak

10

Nasa ile büyük bir mücadeleye giren Rusya bu işi bir kenarda bırakıp çekilmişti. Ancak Rusya Federasyonu tarafından yapılan son açıklamaya göre yeniden uzaya astronotlar gönderilecek. Rusya bu konuda tercihini ise Ay olarak yapmış durumda. Ayrıca Rusya’nın bu hamlesine de bir kesinlik olarak tarih verildi.
Roscosmos (Rusya Federal Uzay Ajansı) tarafından yapılan açıklamaya göre 2029 yılında Uzay İstasyonu kurulması hedefleniyor. Bu duruma binaen ise Rusya bu yapıyla birlikte astronotlarını Ay’a göndermiş olacak. Lunar ismine sahip bu uzay istasyonu için gönderilecek olan astronotlar Vladimir Solnttsev tarafınca yapılan açıklamaya göre 2029 yılında Ay’a çıkacaklar. Bu görevin tehlikesinin ölçülebilmesi için ise ilk olarak 2023 yılında insansız olarak uzaya araç gönderecek olan Rusya duruma göre de astronotlarını uzaya yollayacak.

rusya-astronot

Hepimizin bildiği üzere geçmişte NASA ile Roscosmos arasında sürmüş olan derin mücadele Rusya’nın çekilmesiyle sona ermişti. Bu durumdan sonra NASA epey bu durumda ilerlemiş ve oldukça önemli gelişmeler kaydetmişti. Yeniden ayaklanan Roscosmos astronotları ve bilim insanları yeniden ABD ile rakip olabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.