Saç Dökülmesine Karşı Önlemler

14

Saç dökülmesi insanların hayatlarının belli dönemlerinde karşılaştıkları ve kişiyi çok rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Bazen sadece hafif bir döküntü olarak seyir eden saç dökülmesi bazen de çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Bu ayrımı yapmak tehlikeli mi değil mi bunu öğrenmek çok önemlidir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta günlük saç dökülmesinin boyutudur. Günlük 50 – 100 tel saçınızın dökülmesi gayet doğaldır ve kesinlikle korkulacak bir durum değildir. Fakat günlük 50 – 100 saç telinden çok daha fazlasını sürekli olarak her gün döküyorsanız işte o zaman tehlike var demektir. Bu bir rahatsızlığın ve ciddi saç dökülmesinin habercisi niteliğindedir. Önlem alınmadığı takdirde ise saç açılmalarına hatta ve hatta kelliğe kadar varan üzücü sonuçlara yol açabilir.

sac-dokulmesi

Kellik kadınların fizyolojik yapısı gereği bayanlardan uzak olan bir kavramdır. Bayanlar ne kadar çok saç dökülmesi sorunu ile karşılaşsalar da kellikle tanışmazlar. Maalesef ki hayat bu konuda erkeklere bayanlar kadar cömert yaklaşmamıştır. Erkeklerin saç dökülme problemi ile ilgilenilmediği takdirde sonu kısa bir zaman diliminde kellikle sonuçlanabilir. Bunun içinde erkeklerin saç dökülme sorunları bayanlarınkinden çok daha tehlikeli ve sakıncalıdır.

Kadın olsun, erkek olsun saç dökülmesi sorununu söylediğimiz gibi günlük 100 telin çok üstünde ve her gün yaşıyorlarsa hemen bir doktora başvurmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.