Bayram Sonrasında Sağlıklı Beslenme

Geride bıraktığımız Kurban Bayramında almış olduğunuz kiloları vermek istiyorsanız, sabah uyandıktan sonra sabah en geç bir saat içerisinde mutlak suret ile kahvaltınızı yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu noktada günlük olarak beslenme düzenini ise üç ara öğün ve üç ana öğün şeklinde belirleyerek, beslenmenizi gerçekleştirmeniz ideal bir beslenme düzenini oluşturacaktır.

Bu noktada ayrıca ara öğünlerinizi atlamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ara öğünleri atladınız takdirde kan şekerinizde dengesizlikler ortaya çıkmaktadır ve bir süre sonra daha fazla besin tüketirsiniz. Sabah kahvaltısını düzenli olarak gerçekleştiren kişiler kanda insülin ve şişmanlık daha az görülmektedir.

r_saglik_ocagi[1]

Bu noktada sabah kahvaltısında açma, poğaça ve kek gibi hazır ve yağlı ürünler tüketmek yerine, besin değeri daha yüksek olan bir iki dilim tam tahıllı ekmek, az yağlı bir dilim peynir, veya bir adet haşlanmış yumurta yanında bol miktarda domates, salatalık, maydanoz, dereotu ve yanında dört ila beş adet zeytin tüketilmesi ideal bir sabah kahvaltısı olmaktadır. Ayrıca bu sabah kahvaltısında bu besin değeri yüksek gıdaların yanında bir adet açık ve şekersiz çay tüketebilme olanağınız bulunmaktadır.

Sabah kahvaltısında peynir ve zeytin tüketmek istemiyorsanız, misal olarak süt veya yoğurdun içerisine iki ila üç yemek kaşığı, yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı kuru uzum veya yaban mersini de koyarak da sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.