Cildinizi Soğuk Havadan Koruyun

Soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı ve hatta ilk karın düştüğü bu günlerde cildin en iyi şekilde korunabilmesi ve nemini kaybetmemesi için mutlak suret ile cilt bakımının en doğru ve en sık şekilde yapılması gerekmektedir.

Özellikle soğuk havalarda kuruyan ve çatlayan ciltler hem görsel açıdan hem de sağlık açısından bazı cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Bu gibi sorunlara engel olabilmek için yapılacak veya uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. İnsanların ciltleri üzerinde soğuğun etkisi, daha ziyade yüzeysel olmaktadır.

Yani insanların ciltlerinin açıkta kalması, soğuk hava ile direkt olarak oluşacak teması, cilt üzerinde kurutucu bir etkiye yol açabilmektedir. Bu gibi sebepler dolayısı ile çok soğuk olan havalarda dışarıda maruz kalan açık cildin, olabildiğince az maruz kalmasına olanak sağlamak amacı ile olabildiğince az soğuk havada tutulması gerekmektedir.

Bu noktada gerekirse başlıklarla, eldivenlerle, berelerle veya atkılarla soğuk havanın cilde direkt temasının önlenmesi gerekmektedir. Bu uygulamalar ile elbette ki yüzün tamamının kapatılamayacağı için soğuk havaya çıkarken, açıkta kalan cildin, koruyucu kremler ile kontrol ve koruma altına alınması gerekmektedir.

cilt-koruma

Bunların dışında yaz aylarında insanların çoğunun yapmakta olduğu davranışlardan da kaçınmakta soğuk havalarda cildin korunabilmesi açısından büyük fayda sağlamaktadır. Soğuk kış dönemi içerisinde mutlak suret ile yazın yapıldığı gibi duş aldıktan sonra hemen ıslak vücut ile dışarıya çıkılmaması gerekmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.