Cilt Nemlendirilmesinde Doğal Ürünler

Cildinizi nemlendirebilmek için evinizde de bazı doğal ürünlerden faydalanabilme olanağınız bulunmaktadır. Bu doğal ürünlerin başında ise doğal yağlar gelmektedir. Özellikle Türkiye genelinde bol miktarda bulunan ve her evin mutfağında sıklıkla kullanılmakta olan zeytinyağı, aşırı derecede tahriş olmuş ciltlerde, çok kuru ciltlerde ve hatta bebek ciltlerinde uzmanların sıklıkla ve güvenle önermekte oldukları bir yağ türüdür.

Bunun yanı sıra defne esansı içermekte olan, papatya esnası içermekte olan ve gliserin içermekte olan doğal sabunlar ve yağlar, cildinizi tahriş etmeden ve alerjik reaksiyonlara yol açmadan evinizde kullanabileceğiniz ve cildin nemlendirilmesine yardımcı olacak doğal ürünlerdir.

Cildi kurutmakta olan uygulamalar, günlük yaşantınız ile ilgili olarak çok yakından ilgilidir. Çok sık banyo yapmak, ev hanımlarının ellerinin sudan çıkmaması, özellikle mutfak ve ev temizliğinde sıklıkla kullanmakta olduğunuz çamaşır suyu gibi arıtıcı maddelerin çıplak el ile teması, özellikle el cildinizin ileri derece kuruyup, tahriş olmasına neden olmaktadır.

güzel

Ayrıca çok sık olarak spor yapmakta olan kişilerin, günde birkaç kere duş alması, yine cildin üstünde yer almakta olan tabakayı yok edeceğinden, cilt üzerinde kuruluğa yol açmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle orta yaşın üzerindeki kişilerde cildin kuruluğu doğal olarak artmakta olduğundan su ile olan temasını olabildiğince sınırlı tutulmasında fayda vardır. Doğal olarak cildi beslemekte olan defne yağı, zeytinyağı gibi bitkisel ürünlerden faydalanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.