Genel Sağlık Sigortası Borcunu Öğrenme – SGK Prim Borcu

1

Ülkemizde her geçen gün yenilik gelmeye devam ediyor. Bu yeniliklerin bir kısmı başarılı görünse de %99 ‘ u saçmalığın daniskası. Böyle saçmalık’da olamaz olmamalı. Neyse haberimiz SGK prim borcu ödemeleri ile ilgili. Gelir testini yaptıran birçok kişiye genel sağlık sigortası borçları çıkarılmaya başlanmış bile. Genel Sağlık Sigortası kapsamında gelir testi yaptırmayan birçok kişi bulunduğu ap açık ortada. Eğer hala test yaptırmazlar ise onlara belirlenen en yüksek miktardan borç yazılacağını bilmeleri gerekiyor.

Genel Sağlık Sigortası kaydınızın olup olmadığını bilmiyor musunuz? Sorgulamak için https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresine girerek TC kimlik numaranız ve istenen diğer bilgileri doğru girdiğinizde sol taraftaki menüden “GSS TESCİL SORGULAMA” bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Burada kaydınız olup olmadığı gösterilecektir.

 SGK Sağlık Sigortası borçlarının ödenmemesi durumunda borçlar katlanıyor, üstelik gecikme zammı da ekleniyor.

Yorumları Görüntüle

3 yorum

  1. mustafa kurt dedi ki:

    kardeş devletin yapmış olduğu böyle saçma sapan bir uygulama(GSS) gerçekten gereksiz. Bu ülkenin yapmış olduğu çok saçma. Uygulamalarının klasikleşmesi adeta artık ülkemizin bir an önce yıkılması gerekiyor belki o zaman kurtuluruz böyle saçmalıklardan.

  2. tezer ergül dedi ki:

    bu kanunları yaparken vatandaşı değil kendilerini düşünüp devletin açığını kapatma çabasındalar bizlerde üç kuruş emekli maaşımızla çocukmu okutalım karnımızı doyuralım allah hepimize yardım etsinborcu nasıl ödeyeceğim bilmiyorum

  3. EagLe dedi ki:

    Malesef böyle bir ülkede yaşıyoruz. Allah herkese yardım etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.