Topuk çatlaklıkları nasıl önlenir

3

Kuru ciltlerin problemlerinden birisi olan Ayak topuk çatlakları, ayak altı taban ve topuk kısımlarında görülebilmektedir. Ayaklarımızı yıkadıktan sonra iyice kurulamamak, ayak numaranızdan küçük terlik ve ayakkabı giymek gibi nedenlerle ortaya çıkan bir çeşittir.
Banyo yaptıktan sonra vitaminli olan ayak kremleri ile sık sık krem sürerek ayağınızı koruyun. Çatlaklarınızın iyileşme süreciğince sürekli kapalı ayakkabı çeşitleri ve çorap şekillerinin tercih edin.

Gül suyunun losyonu ile ayağınıza ovalayarak hafif masaj yaparak hem ayak tabanınızın hemde topuk tarafına çok iyi gelmektedir. Soğuk su hazırlayıp, suyun içine sirke genelde tercih edilen elma sirkesini döke bilir ortalama 15-20 dakika kadar ayaklarınızı bu suda beklete bilirsiniz. Beklettikten sonra ayağınızı güzelce kurulamanız gerekmektedir.

Aktarlarda satılan ve kolay buluna bilen bazı cilt yenileme özellikli olan karışımlar oluyor gidip öğrenerek alabilirsiniz. Ve düzenli şekilde masaj şeklinde uygulayıp tedaviye başlaya bilirsiniz.

Yatmadan önce eğer mümkünse çikolatının hammaddesi olan Kakaonun yağını topuklarınıza masaj şeklinde ovarak uygulaya bilirsiniz.

Ayak sağlının önemini unutmayınız. Ayaklarımız bizler için değerlidir. Ayaklarımıza sürekli bakım yapmamız gerek. Eğer ayağınızda beklenmedik bir problem veya ters bir olay sezerseniz doktorunuza görünün.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.