Yeşil Kahve Nasıl Zayıflatıyor

Çevremizde duyuyor, televizyonlardan seyrediyoruz yeşil kahve efsanesini. Herkesin dilinde bir yeşil kahve söylemi dolanıp duruyor. Zayıflama ile ilişkilendirilen bu içeceğin dilden dile aktarılması durumu ise efsaneleri aratmıyor. Yeşil kahvenin tam olarak ne olduğu, nasıl bir etki gösterdiği ise git gide daha çok merak konusu haline gelmeye başlıyor.

Yeşil kahve, bilmediğimiz bir içecek türü değil aslında. Her gün gördüğümüz, oldukça aşina olduğumuz Türk kahvesinin ham hali bu isimle tanımlanıyor. Yemeklerin üzerine keyifle içtiğimiz ya da bir sohbetin baş köşesine kurulan Türk kahvesinin kavrulmamış, çiğ durumdaki çekirdeğinden elde ediliyor. Yeşil olmasının nedeni de, bir ısıya maruz kalmamasından kaynaklanıyor. Damak zevkimize uygun olmadığı düşünülerek daha öncelerde aktarlarda yerini alamıyordu bu içecek. Son dönemlerde yeşil kahve faydalarıyla, zayıflama için yarattığı o büyük etkiyle gündeme gelince, artık her aktarda görmeye başlar olduk bu kahveyi.

yeşil-kahve

Peki, bunca üne sahip bu içeceğin nasıl bir etkisi var? Zayıflamamızı nasıl sağlıyor? Akla en çok takılan zayıflama konusunda, yeşil kahvenin gerçekten etkili bir içecek olduğunu düşündüren önemli bir etken madde söz konusu. İçerisinde var olan klorojenik asitin yağ metabolizmasının hızlanmasını sağlamakta olduğu ve bu sayede yağ yakımını kolaylaştırdığı bilimsel anlamda kanıtlanmış bir gerçektir. Normal Türk kahvesindeki klorojenik asit miktarı daha azdır. Çünkü bu madde ısıyla birlikte özelliğini kaybetmektedir. Normal Türk kahvesine oranla yeşil kahve % 47 oranla daha fazla klorojenik asit içermektedir. Bu sayede normal Türk kahvesine kıyasla yağların yakılmasını % 47 oranla artırdığı görülmüştür.

Yeşil çay suyu hızla emdiği için bol su tüketilmelidir. Kronik rahatsızlıklara sahip kişiler yeşil çay tüketeceklerse mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.