Zatürre Hastalığı

2

Ülkemiz de 7 yaş ve altı bebek ve çocuklarda ölüm nedeni olan bir hastalık türüdür. Bakteriler ve virüsler zatürre etmeye teşvik edicilerdir.

Zatürre belirtilerinden bahsetmek gerekirse, aniden titreme ve öksürük gibi genel belirtileri vardır. Ateş yükselmesi, kusma, baş dönmesi ve kendini kötü hissetmek gibi bir çok belirtisi vardır. Yüksek ateş geldikten sonra yaşı ufak olan çocuklarda bebeklik döneminde havale geçirme hastalığıda olabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur.

Ateşi düşürmek için bir çok yöntem vardır. Ilık su ile duş tarzında bir çok yöntemler vardır. En etkili ve güvenilir yöntem hemen doktora yetiştirmektir. Doktor iğne, hap, veya duş aldırarak çocuğun rahatlamasını sağlaya bilmektedir.
Zatürre hastalığını hemen anlamak çok önemlidir, eğer hastalığı geç anlarlar ve önlem alınmazsa hastalık ölüme götürebilmektedir. Zatürre olan bir kişi bol sıvı içmelidir. Çok fazla antibiyotik tüketmemelidir.
Ateş düşürücü haplar ve geliştirici vitaminler önerilmektedir ancak bu ilaçları doktor gözetimi altında verilmelidir. Buna çok dikkat edilmelidir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.