Samsung mu yoksa Nokia mı?

9

Yapılan birçok araştırma neticesinde dünyada Türk milletinin Avrupa ve başka toplumlara göre çok daha fazla telefon görüşmesi yaptığı saptanmıştır. Bunun birçok nedeni olması ile birlikte insanlarımız geleneklerinden gelen eş, dost ve akrabalara verdikleri önemden kaynaklanmaktadır. Günümüzde piyasa da yer etmiş dünyaca ünlü olan telefonlar artık sadece asli görevini görmenin dışında birçok özelliği ile ön plana çıkmıştır. Teknolojinin hızla gelişmesi ve genç neslin beklentilerinin yüksek olması bunun başlıca sebeplerindendir. Artık genç insanlar sadece telefon satın almamakta aldıkları ürün çok fonksiyonlu ve her alan hitap eden kullanım şekli olan çok yönlü telefonlar olmaktadır. Bu sayede insanlar telefonlarla iletişim sağladığı gibi, müzik, video oyun ve birçok özelliği kullanarak gündelik hayatın monotonluğundan bir nebze uzaklaşmaktadır.

Her gün bir yenisi ile tanıştığımız telefonlara her geçen gün bir başka model eklenmektedir. Dünyada en çok kullanılan telefon markalarından olan ve birbirleri için rakip konumda olan Samsung ve Nokia bunlara örnektir. İki markada dünya telefon piyasasında ön sıralarda yer almaktadır. Dünyada birçok kullanıcı tarafından olağan şekilde tercih edilen bu iki marka arasında mutlaka farklı nitelikler bulunmaktadır. Bu farkların oluşturduğu özellikler sayesinde dünyadaki kullanıcı kitlelerini oluşturmuşlardır. Bu farklardan bir kaçını Samsung Galaxy Y Duos ile Nokia 808 Purowiev arasında görmekteyiz.

Samsung Galaxy Y Duos sahip olduğu boyutları sayesindeNokia 808 Purewiev’e göre çok daha az yer kaplayarak kolay kullanım sağlamaktadır. Galaxy Y Duos sahip olduğu daha fazla hafif tasarım ile hem şıklığını öne çıkartmakta hem kullanışlığını. Galaxy Y Duos bünyesinde bulundurduğu birçok özellik ile Nokia 808 Purewiev’e üstünlük sağlamaktadır. Galaxy Y Duos birçok uygulamayı destekler iken Nokia 808 Purewiev’in desteklediği uygulama sayısı oldukça sınırlıdır.

Haber
Güncel haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.369 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.