Sedef Hastalığı Belirtileri

12

Öncelikle;” Sedef Hastalığının belirtileri nelerdir?” sorunsundan önce sedef hastalığı nedir diye sormamız gerek. Sedef Hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Öncelikle bunu bilmemiz gerekir. Bunu bilmek hastanın moral motivasyonunu da bir nebze rahatlatır. Çünkü bu hastalıkla savaşırken sosyal yaşamını da devam ettireceğinden insanlardan ve ailesinden uzaklaşmak zorunda kalmaması hastanın motivasyonunda artı bir değerdir. Bulaşıcı olmamasının sebebi mikrobik bir hastalık olmamasından, sadece deri üzerindeki iltihaplanmadan kaynaklanıyor olmasındandır. Tam nasıl çıktığı bilinmemekle beraber; Beyaz kan hücrelerindeki bir anormallikten olduğu düşünülmektedir.

Şimdi;” Sedef Hastalığının Belirtileri Nelerdir?” sorusunu sorabiliriz. Dünyada sedef hastalığına yakalanmış olan 125 milyon, Türkiye de ise 700 bin sedef hastası mevcuttur. Sedef hastalığı kronik bir rahatsızlıkta olabilir. Bu hastalıktan kurtulan hastalarda mevcuttur. Bu tamamen kişinin bünyesiyle ilgilidir. Sedef hastalığı; bir çeşit tetikleme mekanizmasıyla ortaya çıkar. Nedir bu tetikleme mekanizması… Ağrı kesiciler, tansiyon ilaçları, romatizma ilaçları ve beklide en önemlisi STRES vücutta bir savunma mekanizmasının tetiklenmesiyle ortaya çıkıyor. İstatistiksel verilere göre sedef hastalığına yakalananların %70 i yakalanmadan önceki ilk 3 ay içinde yoğun strese maruz kaldıkları tespit edilmiştir.

sedef-hastalığı

Sedef Hastalığının Belirtileri; Öncelikle kaşınma, kızarıklık deri üstünde kuruma ve deri dökülmesi şeklinde görülür. Derinin; yukarıda bahsettiğimiz tetikleme mekanizmasının devreye girmesiyle, deri hücreleri uyarı aldıkları bölgede çoğalmaya başlıyorlar(normalde deri hücrelerimizin yenilenmesi yaşa da bağlı olarak ay’da 1 görülür)hastalık döneminde 3-5 günde bir deri yenilenmeye çalışır fakat yenileme o kadar hızlı olduğunda yeni hücreler tam yapılanmaz ve eski deri hücreleri tam dökülemez. Bu yoğunluk sedef hastalığını beraberinde getirir. Kaşınma hissi hastalığın en aktif dönemlerinde oluşur ve daha çok saç köklerini sardığı yerlerde kaşınma sık görülür.

Sedef Hastalığının tedavisi için; Mutlaka uzman bir hekime gözükmek ve onun belirleyeceği programı uygulamak gerekir. Bunun yanında alternatif Tıp’tan da yararlanılabilir. Bunun en belirgin ve etkili olduğu düşünüleni; Sivas Balıklı Göl de bulunan doktor balıklardır. Tabi ki biz öncelikle modern tıp ve doktordan yanayız. Konu hakkında bilgisi olmayan, sizi ve vücudunuzu, vücudunuzun vereceği tepkileri bilmeden (sözde iyilik amaçlı)verilen tavsiyelere riayet etmemeniz sağlığınıza kavuşmanızda çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.