5 sene önce
5 sene önce

Siber Güvenlikte Yeni Staj Dönemi

Teknolojik yönde yaşanan hızlı gelişmeler ile birlikte artık yaşamın her alanında her işlem için en temel baz internet oluyor. Yani günümüz modern ve teknoloji çağında sıradan günlük bir yaşamın büyük bir kısmında dahi internet en temel parçaların başında geliyor ki bu durumda günümüzde internetin insanların günlük yaşamları içerisinde vazgeçilemez bir öğe olarak kendisine yer bulmasına yol açıyor. Son yıllarda mobil teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler ile birlikte internet yaşamın her alanına çok daha kolay bir ulaşabiliyor ki bu durumda insanların interneti bulundukları her yerde en yoğun şekilde kullanmalarına neden oluyor.

siber

İnternetin bu denli yoğun şekilde kullanılmakta olan internet ile birlikte internette çeşitli risklerde yaşanmaya başlıyor ki bu durumda pek çok mağduriyetin yaşanmasına yol açıyor. u neden ile de günümüzde internet kullanımda daha güvenli ve daha bilinçli bir yaklaşım sergilenmesi gerekliliği ön plana çıkıyor. 2015 yılı itibariyle artık kurumların, Siber Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilen “Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve 2013-2014 Eylem Planı” kapsamında Siber Olaylara Müdahale Ekiplerini kurmaları son derece önemli derece gereklilik arz ediyor. Bu ekiplerin eğitilmesi ve ekiplere siber olaylar sırasında gerekli olabilecek her türlü rehberlik yönünden ise hizmetinin verilmesini hedefleyen ADEO, bu alanda uzman kişilerin geliştirilebilmesi için, IWS yani Intern & Work @ Security adından yeni bir staj ve kariyer programı hazırlıklarına başladı.

2 1 Mart 2015 tarihinde ADEO ‘nun İstanbul ofisinde gerçekleşecek yazılı sınavda %70 oranında başarı gösteren tüm öğrenciler bir sonraki aşamada uygulama sınavına tabi tutulacaklar ve bu sınavdan da başarılı şekilde geçenler ADEO’ nun IWS programına katılmaya hak kazanabilme imkanına sahip olabilecek. IWS programına katılacak olan üniversite öğrencileri, Adli Bilişim ve Güvenlik konusunda uzman eğitmenler ile birlikte 3 aylık teorik ve pratik eğitimler alacak. Staj süreci sonunda kendini kanıtlayan öğrenciler ise, ADEO’ nun Siber Güvenlik ve Adli Bilişim departmanlarında kariyerlerine devam etme şansı yakalayabilme imkanına sahip olabiliyor.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?