Uzakdoğu’nun Gelişen Sinema Sektörü

1

1900’li yılların başında keşfedilen sinema ve ilerleyen süreç içerisinde sinemaya olan ilgi neticesinde bugün günümüzde insanlar oldukça gerçekçi niteliklere sahip, kaliteli filmleri izleyebilmektedir. Günümüzde tüm dünya genelinde oldukça büyük bütçeli filmlere olanak sağlayan ve bünyesinde barındıran Hollywood sinemasına alternatif pek çok ülkede sinema geliştirilmektedir.

Sinema konusunda Hollywood’a tek alternatif olan Avrupa sinemasına artık doğuda yaşanan büyük gelişmeler neticesinde artık Uzakdoğu filmleri yer almaktadır. Bu noktada özellikle Bruce Lee ile başlayan Çin filmlerinin gelişimi Jackie Chan filmleri ile günümüzdeki düzeyine ulaşmıştır.

Her geçen teknolojisi ile özellikle Rusya ve Çin’de yaşanan sinema alanındaki gelişmelerin ışığında Japon yönetmenlerin dehası ve büyük destek alarak gelişimini sürdüren Bollywood sineması ile Uzakdoğu’da sinema alanında büyük başyapıtlar ortaya çıkarmaktadır.

Film izle, sinema izle

Rusya’nın ve Çin’in kendi ülkelerinin sinemalarına olan son yıllardaki büyük destekleri sayesinde oldukça kaliteli sinema filmleri tüm dünya genelinde vizyona girmektedir. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinde de Türkçe Dublaj ve Altyazılı seçenekleri sayesinde ülkemizde de online olarak izlenebilmektedir.

Hint filmleri son zamanda en çok izlenenler arasında yer aldığını da ekleyelim.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. edebiyatogren dedi ki:

    Özellikle Kore ve Hint filmleri revaçta olduğunu görüyorum. İyi film yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.