• Ana Safya
  • Sinema
  • Sinemalarda Bu Hafta ( 2 Kasım 2012 ) Vizyona girecek filmler

Sinemalarda Bu Hafta ( 2 Kasım 2012 ) Vizyona girecek filmler

14

Dolu dolu ekim ayını artık geride bırakıyoruz. Kasım ayına da geldik. Yine biz sinemalarda bu hafta ki bölümümüze devam ediyoruz. Geçen hafta bayram dolayısı ile bayram sinemalarında gerçekten güzel filmler vardı. Onları sizler ile paylaşmıştık hatırlayacağınız üzere. Şimdi ise kasım ayı sinemalarını paylaşacağız. 2 Kasım 2012 günü vizyona girecek filmleri ele alacağız. Sinemalarda bu hafta ki bölümümüzde her zaman olduğu gibi film özetleri ve film fragmanlarına yer vereceğiz. 2 Kasım 2012 Cuma günü vizyonda çok kaliteli filmlerin yer aldığını görüyoruz. Onların başında Skyfall filmi geliyor. Gişe rekorları kırması bekleniyor. Bakalım. Hep birlikte 2 Kasım 2012 cuma günü vizyona girecek filmleri ele alıyoruz. İşte sinemalarda bu hafta ; 

Skyfall

Filmin Özeti ; Bond’un M’e karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir.

Filmin Fragmanı ;

Evim Sensin

Filmin Özeti ; Kırılmış kalbinin yaralarını üzerinde taşıyan Leyla başından geçen bir ayrılığın sonunda baba evine döner ve bir yanda kırılan kalbini bir yanda otoriter babası Selim’le olan bağını onarmaya başlar.

Filmin Fragmanı ;

 

Hayalimdeki Aşk

 Ruby Sparks

Filmin Özeti ; Calvin (Paul Dano) kariyerinin başlangıcında olağanüstü bir başarı kazanmış genç bir roman yazarıdır. Ancak şu anda hem iş yaşamında hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Sonunda, önemli bir ilerleme kaydeder ve kendisine ilham veren Ruby isminde bir karakter yaratır. Calvin bir hafta sonra Ruby’yi (Zoe Kazan) odasındaki koltukta otururken bulur. Kelimelerinin canlı ve nefes alan bir insana dönüşmesi Calvin’i hayrete düşürmüştür.

Filmin Fragmanı ;

Babamın Sesi

Filmin Özeti ; Zeynel ve hamile karısı Gülizar Diyarbakır’da yaşarlar. Zeynel’in Elbistan’da yaşayan annesi Base, Zeynel çalışmaya başladığından beri kış aylarını onun evinde geçirir. Babası Mustafa ise, yıllar önce, Maraş Katliamı’ndan canını zor kurtarmıştır. Bu olaydan sonra iş bulmakta zorlanınca Arabistan’a vinç operatörü olarak çalışmaya gitmiştir. O dönemde köyde okuma-yazma bilen az olduğu için, ailesine mektup yerine “ses kasetleri” göndermiştir. Ailesi de aynı biçimde, ses kasetleri doldurarak ona cevap yollamıştır. Ayrı geçen yıllar boyunca aradaki en güçlü bağ bu seslerdir. Mustafa bir iş kazasında ölmüş olmasına rağmen şu anda bile ailesinin hayatını etkilemeye devam eder. Zeynel’in elinde sadece bir tane kaset vardır. Babasıyla ilgili bazı duyguları bu kasetten edinir. Babasının kendilerin e karşı ilgisini; yanlarındaymış gibi konuştuğunu fark eder. Şimdi ise kendisi baba olmak üzeredir. Sık sık bu sesleri dinler. Babasının kendisiyle kurmaya çalıştığı iyi ilişkinin etkisine girer. Annesinde başka kasetler olduğunu hatırlar ve onları bulmak için Elbistan’a gider.

Filmin Fragmanı ;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.383 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.