Sıradışı Tasarımıyla Canon PowerShot N

5

Canon son ürünlerinden biri olan Powershot N ile adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Yaratıcı çekim modu, eşsiz tasarımı ve küçük boyutuna rağmen 8x optik zoomu ile dijital fotoğraf makineleri arasında çığır açan bu cihazın özelliklerine daha yakından bakalım:

Geçen hafta tanıtımı yapılan Canon Powershot N’i göz alıcı kılan özellikleri ekranının dönmesi ve kompakt bir makine olması. Öncelikle markanın resmi Facebook hesabından duyurulan makine, daha önce hiç alışık olmadığımız tasarımı ile hemen öne çıkıyor.

Deklanşör tuşu ve zoom halkası ile alışılagelmiş fotoğraf makinelerinden bütünüyle ayrılan Canon Powershot N kare tasarımıyla dikkat çekiyor. Fotoğraf makinesinin gövdesi ile lensi arasındaki iki halkadan birine basarak fotoğraf çekmek ve diğerini çevirerek zoom yapmak mümkün. Bunun haricinde, makina Liveview modda ekrana dokunarakta fotoğraf çekme kolaylığı da sağlıyor.

Canon Powershot N ile birlikte kullanılmak üzere, Creative Shot Mode yani yaratıcı çekim modu ismiyle yeni bir çekim moduna da imza atılmış. Creative Shot Mode kullanılarak çekim yapıldığında, fotoğrafın orjinalini koruyan makine, fotoğrafı 5 farklı modda daha kaydediyor ve kullanıcıya seçim imkanı sunuyor. Yani Canon Powershot N, bu esnada otomatik karar vererek, fotoğrafı farklı yerlerinden kesiyor, beyaz ayarını, pozlamasını, kontrastını ve netlik ayarlarını değiştiriyor, renkleriyle oynuyor yani akla gelebilecek pek çok işlemi yaparak fotoğraf karesini 5 farklı şekilde işleyerek, hepsini hafızasına kaydediyor ve makinede sağlanan Wi-Fi desteği ile sosyal paylaşım sitelerine tek dokunuşla yüklüyor.

Aynı zamanda video da çeken makine, fotoğraf çekiminden önceki 4 saniyeyi 720p olarak kaydediyor ve gün sonunda bu 4 saniyelik mini klipleri birleştirerek, değişik bir “back stage” yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.