Siyah Noktalara Karşı Domates Maskesi

14

Siyah noktalar özellikle kadınların en büyük sorunları arasında yer alıyor. Özellikle bayanlar, kusursuz bir cilt görünümüne çok daha fazla çok daha yoğun bir ilgi göstermektedir. Bu noktada da özellikle yaz aylarında siyah noktalar bayanların en büyük kusursuz cilt görünümü düşmanı olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda özellikle günümüz modern dünyasının ileri teknolojisi ile birlikte çok daha geniş ve çok daha farklı zengin içeriklere sahip olan kimyasal siyah nokta giderici kremler ve ürünler bulunmaktadır.

Ancak bu gibi kimyasal ürünler ciltte başka tip sorunlara da yol açabilmekte olduğu gibi aynı zamanda da işe yaraması da tartışılmaktadır. Bu yüzden de günümüz modern dünyasında kesinlikle kimyasal içerikli siyah nokta ürünlerinden kaçınılması en doğru karar olarak öne çıkmaktadır. Bunun en temel sebepleri arasında da özellikle siyah noktalara karşı doğal maskeler ile çok daha etkili ve sağlıklı bir şekilde savaş açılabilmesidir.

siyah-noktalar

Ayrıca çok daha kısa süreler içerisinde etkisi görülmeye başlanması da günümüz modern dünyasında çok daha yoğun bir şekilde doğal siyah nokta giderici maskelerinin kullanılmasına neden olmaktadır. Bu kapsamda da özellikle domatesin sağlıklı ve doğal içeriğinden yararlanılabilmektedir. Haftada bir kez olmak üzere uygulanacak domates maskesi ile çok daha kolay bir şekilde ciltteki siyah noktalardan kurtulabilmektedir.

Bunun için her hafta taze domates kabuklarının soyularak, püre haline getirilmesi gerekiyor. Daha sonra ise 1 çay kaşığı şekerin ilave edilmesi ve 15 dakika kadar uygulanır vaziyette ciltte kalacak şekilde cilde uygulanması gerekmektedir. Bu sayede domates maskesi, gözeneklerin açılmasını sağlayacak, kirden ve yağdan kurtulmasını sağlayacaktır. Böylece de siyah nokta derdinin son bulmasına olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.