Sony Xperia Z1 Netleşti!

28

Yaklaşık olarak 2 aydır neredeyse Sony’in yeni cihazı hakkında hemen hemen hergün bilgiler yer veriyorduk. Ancak bu bilgileri sadece sızıntı ve fotoğraflar ile vermeye çalışıyorduk. Ancak bugün Xperia’nın son harikası Honami kod adı verilen yeni bir cihazın videosu göründü. Onun ismi de Sony Xperia Z1. Bir süre öncede tanıtılacağı duyurulan cihaza dair net görüntülerin ortaya çıkması herkesi biran olsun rahatlatmış durumda.

Sony, akıllı telefon ve tablet dünyasında oldukça hızlı girişler yapıyor. Bu pazarda en büyük rakipleri ise Samsung ve Apple. Bu iki dev şirketin elinden liderliklerini almak için uğraşan Sony, bu yeni tabletler ve akıllı telefonlar ile yapabilecek gibi. Son dönemlerde en çok merak edilen telefon modeli Xperia Z1 için bir süre önce resmi Twitter ve Facebook sayfası üzerinden fotoğraflar paylaşılmıştı.

xperia-honami-görsel

Japon üretici yayınladığı video ile Xperia Z1’in tasarımını net bir şekilde bizlere göstermiş oldu. Sony, bu video ile artık Xperia Z1‘inde ne zaman tanıtılacağını tam olarak açıklamış oldu. Yüzeysel olarak özelliklerine bakacak olursak Snapdragon 800 işlemcinin yanı sıra 5-inç boyutunda Full HD X-Reality ve TRILUMINOS ekrana sahip olarak gelecek cihaz. Ayrıca Sony G-Lens ve BIONZ görüntü işlemcisine sahip 20.7MP çözünürlüklü kamera bu cihazı diğer akıllı telefonlardan çok ama çok farklı kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir