Sony Xperia Z2 Teknik Özellikleri

14

Yeni nesil akıllı cep telefonu piyasası içerisinde en aktif şekilde rol üstlenmiş olan Sony markasının piyasaya sunmuş olduğu Sony Xperia Z1 yeni nesil akıllı cep telefonunun üzerinden henüz altı ay geçmesine karşın Sony, Xperia Z2 yeni nesil akıllı cep telefonu modeli ile piyasadaki yerini aldı. Daha üst teknolojiye sahip olan bu yeni Z2 modelinde donanımsal açıdan özelliklerinin başında 2.3 GHz Snapdragon ELT 801 işlemci ve 3 GB bellek bulunmaktadır.

Bu sayede de özellikle günümüzde aktif Xperia Z akılı telefonu kullanmakta olan kullanıcılar Sony Xperia Z2 yeni nesil akıllı cep telefonu modeline geçiş yapmayı düşünmeleri durumunda büyük bir performans artışı ile karşı karşıya kalacaklardır. Android 4.4.2 bulunan Sony Xperia Z2 yeni nesil akıllı cep telefonunda Full HD ekranı artık daha büyük ve 5.2 inç kapasiteye sahiptir.

xperia-z2

Sony Xperia Z2 yeni nesil akıllı cep telefonu modelinde özellikle de ekranın daha büyük olmasından dolayı cihaz biraz daha uzundur. Ancak bu özelliğine rağmen yinede Sony Xperia Z1 akıllı cep telefonu modelinden daha ince ve daha hafif bir tasarıma sahiptir. Bu uzun ve büyük ekranında ise 1080*1920 piksellik bir kapasite bulunmaktadır. Buna karşın video çözünürlüğü ise 2160*3840 piksel olarak tasarlanmıştır. Çoklu dokunma özelliği de bulunan Sony Xperia Z2 yeni nesil akıllı cep telefonu çok daha yüksek performansta bir kullanım sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.