TC Kimlik No İle Trafik Cezası Ödeme

8

Aldığınız trafik cezasını ödemek için vergi dairelerine yada ödeme noktalarına gidecek zamanı bulamıyorsanız cezalarınızı ödemenin çok daha pratik bir yolu var. İnternet üzerinden de istediğiniz bölgede veya şehirde aldığınız trafik cezalarını ödeyebiliyorsunuz. Böylece hem zaman kazanmış oluyorsunuz hem de devlet dairelerinde veya bankalarda saatlerce uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. İnternetten TC kimlik No ile trafik cezası ödeme işlemi oldukça kolay. Tek yapmanız gereken ilgili siteye giriş yaparak bilgilerinizle birlikte borcunuzu ödemek.

Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmeyen sürücüler için biraz açıklayalım. Şimdi öncelikle trafik cezası borcu ödemek için kullanılan bazı siteler var. Bu sitelere giriş yapmamız gerekiyor. Bunlar devlet dairelerine ait siteler olduğu için aklınızda herhangi bir güven sorunu oluşmasın. Ödeme yapabilmek için gelir idaresi başkanlığının sitesini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken siteye giriş yaptıktan sonra motorlu araçlar borç ödeme sekmesine tıklamak.

trafik-cezası

Bu sekmeye tıkladığınız zaman karşınıza bazı bilgilerin bulunduğu bir ekran gelecek. Bu ekranda yer alan TC kimlik numaranızı, araç plakanızı ve isim soy isim gibi alanları doldurduktan sonra ödeme işlemini gerçekleştirmeye başlaya bilirsiniz. Anlaşmalı bankalara ait kredi kartı numaranızı ve cvc kontrol numaranızı sisteme girdikten sonra ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu işlemi gerçekleştirirken sürücülerin aklına gelen ilk soru kart güvenliği. Haklı olarak kartınızın tüm bilgilerini girdiğiniz için bu şüpheye düşmeniz doğal. Ama bu sistemlerin hem devlet dairelerine ait olması hem de ödeme işlemi sırasında kart güvenlik şifresi kullanılması nedeniyle kartınızı gönül rahatlığıyla ödeme için kullanabilirsiniz. Kart güvenlik sisteminden biraz bahsetmek gerekirse, ödeme ekranında tüm bilgileri girdikten sonra öde butonuna tıklayınca karşınıza bir şifre alanı gelecek bu şifre alanı 3D secure sistemine ait. Daha sonra kart sahibine ait olan telefon numarasına sms şifresi ile gelen şifreyi bu alana girdikten sonra ödeme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Böylece son derece güvenli bir şekilde ödeme yapmanız mümkün oluyor. Bu sistemle aklınızda şüphe kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.