Adaçayı ile Saç Bakımı Uygulamaları

Havaların tam anlamı ile ısınmaya başladığı bugünlerde deniz sezonu da açıldı. Bu durumda her ne kadar insanlara, yazın tüm güzelliklerini sunsa da özellikle kadınlar için saçların bakımı yönünden çok daha dikkatli olmaları gereken bir dönemi başlatmaktadır. Çünkü güneş ışınları ve üzerine deniz suyunun etkisi gibi etmenlerin ilave olması ile birlikte saçlar, yaz aylarında hayli yıpranabilmektedir.

Bu noktada günümüz modern dünyasında kalıtsal özellikler, kötü beslenme, ağır saç bakım ürünleri ve saç şekillendirici cihazların uzun süreli kullanımı, hormon dengesizlikleri, stres ve daha pek çok nedenden kaynaklı olarak saçların dökülmesi ya da zayıflaması gerçekleşebilmektedir. Saçlar kalıtsal nedenlere bağlı olarak dökülmekte ise saçların dökülmesini ya da zayıflamasını durdurmak ya da sonlandırmak için bir çözüm üretilmesi oldukça zorludur. Ancak diğer dökülmeye ya da zayıflamaya neden olan durumlar için çeşitli bitkisel çözümler üretilebilmektedir.

adaçayı

Günümüz modern dünyasında pek çok kimyasal ürün bulunmaktadır. Tüm bunlardan kesinlikle bakımlarda uzak durulması gerekiyor. Bunun yerine adaçayı bitkisi, saç dökülmesi ve kepeğe karşı kullanılan şampuanların pek çoğunun içinde bu alandaki etkisi nedeni ile yer almaktadır. Adaçayı bitkisi özellikle B, A ve C vitaminleri, potasyum ve kalsiyum kaynağı olduğundan saça çok büyük bir yarar sağlamaktadır. Bu vitamin ve mineraller tüm vücudu olduğu gibi saç ve saç derisinin de tahribata neden olan dış etkenlere karşı koruyor ve uzama döneminde saçları olumsuz etkileyecek faktörlere karşı daha dirençli hale getiriyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.