Age of Empires Oyunu Artık Mobil’de

Çocukluğumuzdan bu yana halen daha dünya çapında sayısız seveni bulunan Age Of Empires oyunu bundan böyle mobil sektörde. Geç kalınmış olsa da yinede mobil platformlarda boy göstermesi bir çok oyun severleri sevindirecek bir haber. İlk olarak 1997 yılında PC platformlarında yerini almış olan Age Of Empires dünya çapında milyonları ekrana kilitlemişti. Strateji türünde ki oyunları sevenlerin vazgeçilmezi ve strateji oyunu denilince akla gelen ilk oyun olarak hafızalarımızda yer edinmişti. Hatırlayanlar çok iyi bilecektir ki o zaman ki dönemde müthiş bir çıkış yakalamıştı bu oyun.

Microsoft’un stüdyosundan çıkan oyun, 99 yılında ise 2.oyununu daha sonra ise 2002 yılında unutulmayacaklar listesine giren Age of Mythology oyunu ile dünya piyasasında yer edindi. Son olarak 2013 yılında ise Age of Empires 2, geliştirilmiş HD grafikler ile Steam’de yayınlanmıştı.

age-of-empires-worlddomination-android-ios

Microsoft firması, dünyayı kasıp kavuran oyunu KLab ile birlikte ortaklaşa mobil oyununu geliştirdi. Age of Empires: WorldDomination ismi ile karşımıza çıkan oyun, gerçek zamanlı stratejinin doruk noktasında ve haz duyulası bir oyun olarak Android ve iOS uygulama mağazalarındaki yerini almış durumda. Ücretsiz olarak sunulan Age of Empires: WorldDomination grafiklerinin yanı sıra kolay oynanış yapısı ile ön planda yer ediniyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.