Android Tabanlı Nokia X Çin’de Ön Siparişte!

Akıllı telefon dünyasında ki hareketlilik her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz haftalarda sizlere Nokia’nın Android tabanlı akıllı telefonunu tanıtacağını söylemiştik hatırlayacaksınız. Ve adı da Nokia X olarak lanse edilmişti. Nokia, geçtiğimiz ay MWC etkinliğinde Nokia X, XL ve X + Androidli akıllı telefonlarını tanıtarak tüm dünyada büyük etki yarattı. Nokia’nın tanıtmış olduğu Androidli akıllı telefonlar oldukça ilgi çekiyor. elefonlar Windows Phone’da olduğu metro arayüzüne benzer bir arayüze sahip durumda iken Google Play desteği eksikliği ile gelmesi biraz hayal kırıklığı oldu.

Bazı kullanıcılar için Google Play desteği önemli olsa da Çin gibi pazarlarda Google Play desteği o kadar önemli olmasa gerek. Neden böyle diyoruz çünkü ön siparişe açılan Nokia X ( Çin’de) ne kadar satıldığını görünce sizde şaşıracaksınız. Eee o zaman ne kadar sattı bu Nokia’nın Android telefonu?

nokia-x-china

Yeni haberlere bakılacak olursa Nokia X zaten sadece dört günlük bir süre içinde Çin’de, 1 milyon ön sipariş almış durumda. Nokia, Windows Phone Lumia’ları satışa sunmadığı gelişmekte olan ülkelerde düşük maliyetli Asha serisi üzerinden geliştirilmiş Nokia X’i kullanıcılarına sunacak.

Nokia X’in diğer piyasalar ile birlikte 25 Mart’ta resmen Çin’e gelmesi beklentiler arasında. Bakalım neler göreceğiz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.