Asus’dan Memo Pad HD 7 Tablet Geliyor

Teknoloji dünyasında artık tabletler ve akıllı telefonlar hayatımızın her bölümünde yer alıyor. 2013 yılı ile birlikte artık daha da fazla girmeye başladılar. Son örneğini ise Asus’dan görüyoruz. Asus yeni tabletini resmen duyurdu. Android platformunda sunmuş olduğu tabletler ile adını oldukça sık duyduğumuz Asus, son tableti bütçe dostu olarak duyurdu.

Computex 2013 Fuarında ilk olarak basın açıklaması yapan Asus, etkinlik ile birlikte görücüye çıkarmış olduğu ürünleri tanıttı. Tayvanlı üretici karşımıza çıkarmış olduğu son ürün 7 inçlik ekrana sahip Nexus 7’ye benzeyen bir akıllı telefon. Adı ise Memo Pad HD 7 ürünü bizlerle buluştu bu etkinlikte.

7 inç boyutunda olan ve 1280 x 800p çözünürlüklü IPS ekranın yer aldığı telefon-tablet Cortex-A7 mimarisine sahip dört çekirdekli bir işlemci tercih edilmiş durumda. 5MP çözünürlüklü arka kameraya sahip Memo Pad HD 7’de ön kamera 1.2MP olarak ayarlanmış. Bu kamera tercihi biraz daha yükseltilebilirdi ancak bütçe dostu olduğundan fazla yüksek tutulmamış. Android 4.2 ile çalışacak olan tablet’te arka bölümünde ise stereo hoparlörler dikkat çekiyor. Wi-Fi’nin yanı sıra Bluetooth ve GPS’de bu cihazda düşünülmüş.

Memo Pad HD 7

Tablet, 302 gram ağırlığa sahip. Memo Pad HD 7’nin 8GB versiyonu 129 dolardan satılacak. 16GB’lık versiyonu ise 149 dolardan önümüzdeki aylarda raflarda görebileceğiz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.