Çin’in İnternet Devi Baidu Batıya Açılıyor

Tüm dünyaya kendini kapatan Çin’in en büyük internet devi Baidu, dünyanın en çok ziyaret alan arama motorlarının başında gelmektedir. Ülkemizde “Baidu” adını duymuş olan, ne anlama geldiğini bilen çok az insan vardır.

Özellikle son birkaç yıl içerisinde Çin piyasası içerisinde oldukça gelişen ve büyüyen Baidu, kullanıcılarına sunmakta olduğu kaliteli hizmet ile de kullanıcıları tarafından oldukça tutulmaktadır. Büyük bir hız ile gelişmekte ve büyümekte olan Baidu için Çin ve uzak doğu piyasası yetersiz kalmaya başladı.

Bu neden ile de şirket, uygulama ve hizmetlerinin henüz beta aşamasında olan İngilizce sürümleri ile Batı piyasası içerisinde yer almak üzere harekete geçti.

baidu

Android işletim sistemi için hazırlanmış bir tarayıcı olan Baidu Browser; PC’lerin daha hızlı çalışması için gerekli ayarları yapan Baidu PC Faster; gerçek zamanlı koruma sağlayan bir anti virüs programı olan Baidu Free Antivirus 2013 ve Android akıllı telefonların arabirimini değiştiren Baidu Launcher gibi farklı ücretsiz uygulamaları mevcuttur. Bu özellikleri ve kalitesi ile de Çin’de olduğu gibi Batı ülkelerinde de kısa süre içerisinde büyük başarılar elde edeceğine hiç şüphe yok.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.