Çocuklara Özel Akıllı Telefon Modeli

Gelişen teknoloji insanlara pek çok olanak kazandırdığı gibi çocuklara kötü örnek teşkil edebilmektedir. Çocukların oldukça küçük yaşlardan itibaren teknoloji ile tanışması ve gün içerisinde büyük kullanım sürelerine ulaşması çocuklar için zarar oluşturmaktadır.

Bu konuda çalışmalar yürütmekte olan Japonya’ da bir mobil işletim operatörü, yaşlı insanları baz alan çalışmasının ardından şimdi de çocuklara özel olarak tasarlamış olduğu akıllı telefon modelini insanların beğenisine sundu. Japon mobil devinin çocuklar için tasarlamış olduğu mobil telefon farklı ve kendine has renkleri ve büyük bir ekran kapasitesine sahiptir.

Çocuklar için geliştirilen bu telefon ayrıca çocuklar için kötü örnek teşkil edecek zararlı sitelere erişim engeli, ebeveynlerin müsaade etmediği kişilerin aranamaması ve bu engellenen kişilere elektronik post atımı engellenmiş durumdadır. Ayrıca çocuklara özel bu akıllı telefon modelinde çocukların telefon ile uzun vakitler geçirmemesi ve geceleri telefona dalarak uykusuz kalmamaları amacı ile akıllı telefon ebeveynler tarafından programlanabilmektedir.

çocuklara-özel-akıllı-telefon

Bu akıllı telefon modelinin en önemli ve güzel özelliği ise çocukların sokakta ya da ebeveynlerinden uzak bir noktada bulundukları esnada bir sorun ile karşılaştıklarında ebeveynlere haber veren bir alarm sistemi yer almaktadır.

Çocukların günümüzün gelişen ve teknolojik bir yapı üzerine kurulan dünya üzerinde teknoloji ile erken yaşlarda bağımlılık yaşamadan gelişimlerini daha düzgün ve zararlardan uzak yaşayabilmelerini amaçlayan bu yeni nesil telefonlar ebeveynlerinde bu konuda işlerini hayli kolaylaştıracak gibi görünmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.