Deprem Bilgileri Sonuçları Google Arama Sonuçlarında Çıkacak

Google, dünyanın en büyük arama motoru özelliğinin yanı sıra kullanıcılarına en iyi sonucu vermek adına çalışan harika bir şirket. Tek bir tuş ile internette bulmak istediğimiz her şeyi bizlere sunan Google, yeni bir algoritma üzerinde geliştirmelerde bulunmuş. Deprem anında bizlere yardım etmek amacıyla yararlı bilgiler bulmayı kolaylaştıracak. “Deprem” veya “yakınlardaki depremler” gibi anahtar kelimeler ile yapılan aramaların sonuçlarında ilgili depremin şiddeti ve merkez üssünü içeren bir bilgi kartını bizlere gösterecek. Aynı zamanda son sarsıntılar da yer verilen ek bilgiler arasında bulunacak.

Sunulan bu uygulama küçük bir depremden sonra yeni bir depremin daha doğrusu büyük bir depremin olup olmayacağını belirleyici olması. Aynı zamanda depremin güçlülüğünü’de bu harita sayesinde görebileceğiz. Google, deprem sırasında ve sonrasında güvende kalmanın en iyi yollarına dair ipuçlarını da gösteriyor.

google-deprem-300616

Türkiye herkesin bildiği gibi deprem bölgesi konumunda. Büyük depremler atlatmış olan ülkemizde böyle bir uygulamanın yapılması gerçekten herkesin bilinçlenmesi açısından gayet güzel.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.