Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimleri

Geçtiğimiz son 10 yıl içerisinde pazarlama sektöründe bir çok şey değişti. Teknolojinin gelişmesi ile beraber değişen satın alma alışkanlıkları, pazarlama sektörünün de bu yeni düzene ayak uydurması gerektiğini gösterdi. İnternet kullanımının yaygınlaşması, akıllı telefonların çeşitlenmesi ve artık hayatımızın her anında kullanmaya başladığımız sosyal paylaşım siteleri, trend takipçilerinin ilgisini çekerek yeni yaklaşımların türemesine neden olmuştur. Bu yeni yaklaşımların en popüleri ise dijital pazarlama teknikleridir.

Dijital pazarlama TV, radyo ya da yazılı bazın ve yayın organlarını kullanmadan, markanızı internet mecralarında pazarlamanızdır. Markanızı sosyal mecralarda daha aktif bir şekilde tanıtabilmeniz için öncelikle müşterilerinizi kendi web sitenize çekebiliyor olmalısınız. Bunun için arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru reklamları (PPC) ve viral reklamlardan yardım almalısınız. Ancak kaliteli içeriklerin dikkat çekeceğini ve paylaşılmaya değer olacağını bilen biri olarak, özgünlüğün dijital dünyanın birincil anahtarı olduğunu rahatlıkla savunabilirim.

toplu-mail-pazarlamasi

Bir markayı dijital dünyada konumlandırmak hiç de kolay bir iş değildir. Çünkü kimi zaman kısıtlı veri ve argümanları kullanarak markanıza maksimum fayda sağlayacak önemli içerikler üretmeye çalışmak zorunda kalırsınız. Bunun için de sosyal medya trendlerini yakından takip etmelisiniz ve sosyal medyanın bir araçtan çok, amaç olduğunun farkına varmış olmalısınız. Sosyal medyada yaşayarak markanıza kendine özgü bir dil ve çizgi oluşturabilmelisiniz. Yani iyi bir sosyal medya uzmanı olarak elinizde ki materyalleri en iyi ve en özgün biçimde hedef kitlenize sunmayı başarmalısınız. Tüm bu sayılan özellikleri doğru şekilde optimize edebilmeniz de eğitim alanında alacağınız çeşitli eğitimlere bağlıdır.

Unutmayın ki, markanızın imajı tamamen sosyal medya uzmanının elindedir ve yapılan en ufak hata, kitleler tarafından yanlış anlaşılarak gözden düşürülmenize neden olabilir. Sosyal medyada yaptığı hatalar neticesinde büyük kayıplar yaşayan bir çok marka vardır. Burada önemli olan hatalardan ders alabilmek ve doğru dile ulaşabilmektir.

Yukarıda bahsetmeye çalıştığım noktalarda hatasız ilerleyebilmek ve uzmanlaşabilmek için sertifika programları aracılığı ile eğitim almanızı öneriyorum. Çünkü eğitim sertifikaları sayesinde hem kişisel gelişiminize katkı sağlamış olursunuz, hem de dijital ortamlarda marka konumlandırmanızı en doğru biçimde yapmış olursunuz.

Günümüzde dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı konusunda bir çok eğitim sertifikası veren programlar mevcuttur. Bu sertifika programları sayesinde bir çok kişi eğitimini alarak markalarının sosyal mecrada ki yöneticisi olmayı başarmışlardır. IBS’in dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitim programı da son derece dolu içeriği ile dijital mecraya ayak uydurmak isteyen kişilerin ilgisini çekmektedir. Teknoloji ile paralel bir şekilde gelişen dijital pazarlama ve sosyal medya trendlerine uzman bir bakış açısı ile yaklaşmanızı sağlayacak bu program ile değişen trendleri taktiksel açıdan yaklaşmayı başaracaksınız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.