Facebook Hikayeler Özelliği Çok Yakında Geliyor

1

Facebook şu an zor durumda. Site hala var olan en popüler sosyal ağlardan biri olarak hüküm sürdüğü halde, sahte haberler ve tıklama tepkileriyle ilgili tartışmalar artışı birçok halkın Haber Başlıklarını, içeriği olabileceği veya olmayabileceği bağlantılar ile bağlantılı başka hiçbir şeyle doldurmadı . Snapchat son zamanlarda oldukça fazla heyecan kazanıyor ve bu, rakiplerin tanıtan özelliklerin papatya bir şekilde kopyalanmasına neden oluyor. Instagram, utanmazca takipçilerinize kaybolan mesajlar gönderebilme olanağını ve Stories adlı bir özellikle, kronolojik sırayla oynatılacak ve ardından 24 saat sonra kaybolacak fotoğraf ve videoların yayınlanmasını sağlayan bir özellik (ses tanıdık mı?) Kabul etti.

Bugün, Facebook’un İrlanda’daki iOS uygulamasında – tahmin ettiğiniz gibi – Facebook Öyküleri adlı yeni bir özellik test ettiğini bildiriyor. Facebook Stories, kullanıcıların fotoğraf ve videoları çekebilmeleri ve bunları kullanıcıların 24 saat boyunca yayınlandıktan sonra kayboluncaya kadar kaybolacak farklı bir zaman çizelgesine yüklemesi sayesinde tam olarak ne beklediğiniz gibi işlev görür. Daha da iyisi, kullanıcıların Facebook Öyküleri uygulamanın üst kısmında dairesel simgeler olarak görüntülenir (Instagram’da gösterilenlerle aynıdır).

Facebook’un diğer sosyal medya sitelerinde popüler özelliklerin uygulanmasına olan istekliliğini anlıyoruz, ancak Facebook’un Instagram’a sahip olması nedeniyle Facebook’un Instagram Öykülerini (Snapchat Hikayelerini kopyalayan) koparması garip buluyoruz. Bununla birlikte, Facebook’un canlı video yayınları gibi hizmetleri zorlamaya yönelik daha önceki girişimlerini düşündüğünüzde, bu çizgide bir özellik sunmanın o kadar da şaşırtıcı olmadığı söylenebilir. Orijinal fotoğraf ve video içeriği muazzam bir popülerlik sergiliyor ve Facebook bunu mümkün olduğunca yapmaya çalışıyor.

Facebook Stories şu an İrlanda’da iOS Facebook uygulaması üzerinde test edilmekte ancak özelliklerin önümüzdeki bir kaç ay içinde diğer ülkelere geçmeye başlayacağı bildirilmektedir. Bununla ilgili düşünceleriniz neler?

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.