Facebook Yeni Güncellemesini Aldı

Son yılların en çok rağbet gören sosyal medya sitelerinin başında gelen Facebook’ta yeni özellikler gündeme gelmeye devam ediyor. Uzun zamandır hayatımızda olan ve Dünya üzerinden 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Facebook’un yeni bir özellik ile hayatımıza girmesinden sonra bu özellikle merakla beklenmeye başladı.

Son zamanlarda geliştirilen yeni sistemi ile birlikte sizlerin daha önce baktığı bir ürünü veya daha önce beğendiğiniz bir paylaşımı sizlerin gözüne sokan Facebook’un bu özelliğinden rahatsız olan kullanıcılarına özel olarak sunduğu bu hizmetten yakın zamanda vazgeçmesi bekleniyor. Bunun nedeni ise firmaların gelecek zamanda Facebook içerisinde daha önemli bir rol alarak reklam ağında Facebook’u ilk seviyede belirlemek olacaktır. Bu yüzden kullanıcıların bu şikayetlerini göz önüne alan yetkililerin son geliştirdiği algoritma ile birlikte artık sağ üst köşede bulunan haber kaynağından daha önceden beğendiği şeylerden çok yakın çevresi hakkında bilgi aktaracağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Her geçen gün farklı özellikler yaparak Facebook üzerinden iyileştirme yapan yetkililerin bu konuda yaptığı yeni güncellemenin yakın zamanda hayatımıza girmesini bekliyoruz. Bundan sonra Facebook üzerinden dolaşırken sağ üst tarafta bulunan haberler kısmında daha önce yaptığınız hareketleri değil de sizler için önemli olan kişileri görme fırsatını elde etmiş olacaksınız.

Son zamanlarda canlı yayın özelliği ile de tüm dikkatleri üzerine çeken Facebook’un özellikle bu özelliği ile beraber kullanıcıların daha çok resimlerine ve yüklediği videolara önceli vereceğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni ise artık kullanıcıların önüne sunulan hizmetlerden dolayı gelen şikayetlerin her geçen gün artması ve bu konuda müşterilerin şikayetlerini ilk sırada alması olarak dikkat çekiyor.

Facebook’un aynı zamanda gelecek ay içerisinde çok farklı bir özellik daha kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.