FBI iPhone 5S Telefonunda Başarısız Oldu

FBI dünyaya kendisini kanıtlamış olan ve sadece Amerika’da değil; tüm dünyada adından söz ettire bir polis teşkilatıdır. Teknolojiyi yakından takip etseniz de etmeseniz de FBI’ın ne kadar başarılı olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Dünyadaki tüm polis teşkilatlarını kıskandıran FBI bu sefer başaramadı. FBI belki de kurulduğu günden beri ilk defa başarısız olduğu bir konu ile gündeme bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 5C telefonunun terörizme engel olmak amacı ile şifresini kıran FBI, son derece tebrikler alarak gözler önüne çıkmıştı. San Bernardio adındaki bir teröristte iPhone 5C model telefon vardı ve şirketle anlaşma yapıp bu teröristin telefon şifresini kıran FBI her türlü bilgiye ulaşmıştı.

Daha sonra yine benzer bir olay yaşandı, ancak bu sefer sonuç hüsran oldu. Brooklyn adındaki bir uyuşturucu satıcısının telefon şifresini kırması için FBI’ya başvuruldu. Satıcıdaki telefon iPhone 5S modeliydi. FBI bu girişiminde başarılı olamadı. Basına yapılan açıklamada ise bu modelde İOS işletim sisteminin 8. Yani; düşük güncellemesinin olduğu söylendi. Şifre kıramamanın nedeni de budur, şeklinde konuşuldu.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.