Galaxy S3’e Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi Gelecek mi?

1

Samsung, geçtiğimiz yıllarda ( 2 sene önce ) bizlere tanıttığı Galaxy S3 telefonuna Android 4.4 KitKat işletim sistemi güncellemesi alıp almayacağını açıkladı. Tabi bu açıklama resmi olmasa da gelen kaynaklara bakıldığında Samsung’a yakın ve içinden olan kişiler bu haberi sızdırmış durumda. Samsung Mobil Arabistan temsilcisi bir kullanıcının sorusuna verdiği yanıtla milyonlarca Galaxy S3 sahibini heyecanlandırmış olmalı. Yetkili vermiş olduğu cevapta ; S3 için KitKat güncellemesi mart sonunda dağıtılmaya başlayacak dedi. Fakat konuyla ilgili kaynaklarına başvuran Sammobile adresi verilen bilginin doğru olma ihtimalini oldukça zayıf görmekte.

Daha önceki Samsung akıllı telefonlarda ki güncellemelere göz atıldığında mutlaka geliştiriciler deneme versiyonlarını ilk etapta güncelleme olacak olan telefona uygulamaktalar. Ancak resmi şekilde şuanda Android 4.4 Kit Kat S3 yazılımlarında bulunmuyor. Piyasada ikinci yılını tamamlamak üzere olan akıllı telefon, I9300 model numaralı uluslararası sürümünde 1 GB sistem belleğine sahip durumda. Bu RAM miktarının TouchWiz kullanıcı arayüzü entegreli KitKat için yeterli olmadığını söylemekteler Galaxy S3 için resmi KitKat güncellemesinin iptal edildiği de söylentiler arasındaydı bir kaç ay önce.

android-kitkat

Genel olarak bakıldığında Samsung, S3 ile yakaladığı bu başarıyı güncelleme vererek taçlandırmak isteyecektir. Ancak henüz net bir şekilde ve resmi şekilde güncellemenin olup olmayacağı belli değil. Birde şu açıdan bakıldığında Samsung, 2014 ‘ ün ikinci çeyreğinde telefon ve tabletlerde Android 4.4 Kit Kat yazılımını kullanarak piyasaya sürecek. Bu durumda ise Galaxy S3’ünde Kit Kat 4.4 güncellemesi alacağını söyleyebiliriz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.