GIGABYTE GeForce GT 630 İnceleme

Grafik kartları, tasarlanan en pahalı donanımlardan biridir. Fiyatla birlikte model yükseldikçe performansın arttığı da bir gerçek. Ayrıca pahalı modeller, gelişen teknolojilere de ayak uydurabiliyor. Peki, ama bu uygun fiyatlı grafik kartlarından mutlaka kaçınmak gerektiği anlamına mı geliyor?

Burada iki seçenek var: Uygun fiyata bir grafik kartı alarak her yıl değiştirmek veya yüksek fiyatı bir kez gözden çıkardıktan sonra 3-4 yıl aynı grafik kartını kullanmak.

Bu iki seçenekten ilkine uyan GIGABYTE GeForce GT 630’un iki farklı sürümü mevcut. 1 GB ve 2 GB’lık DDR3 belleği olan modellerin arasında tercih yapmak gerekirse, 2 GB’lık olanı seçmek daha mantıklı. Çünkü bilindiği üzere fazla miktardaki bellek, yüksek çözünürlük ve fazla detay ile avantaj sağlıyor.

Kendi klasmanında, diğer markalara kıyasla oldukça iyi olan GIGABYTE GeForce GT 630’un üzerinde soğutma sistemi bulunmakta. Grafik işlemcinin ısısını savuşturmaya yarayan ısı dağıtıcı ve 80 mm’lik fan da GIGABYTE GeForce GT 630’u kendi sıfındaki diğer grafik kartlarından ayıran özellikleri.

Kapasitör ve güç fazlarının kalitesi standartların üzerinde olan cihazda Ultra Durable 2 teknolojisini içeren kart bulunuyor. PhysX’i bünyesinde bulundurması sebebiyle oyunlarda görsel efekt avantajı sağlayan grafik kartı, grafik işlemci tabanlı hesap uygulamalarında CUDA, ve üç boyutlu içeriklerde 3D Vision teknolojilerini de devreye sokabiliyor.

Son olarak, GIGABYTE GeForce GT 630’ı sisteminize ekleyebilmeniz için en azından 350W gücünde bir güç kaynağına sahip olmalısınız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.