Google Allo Geliyor

1

Google’ın geçtiğimiz mayıs döneminde tanıttığı yeni mesajlaşma ve görüntülü konuşma servisi Allo, bu hafta içinde tanıtılabilir. Teknoloji dünyasının en ünlü duyurucu isimlerinden Evan Blass’e göre Google Allo 21 Eylülde yayınlanacak.

Google, video sohbet uygulaması Duo’yu da yaklaşık bir ay önce yayınlamış ve şirket, Allo’nun çıkışı için yaz mevsiminin sonunu işaret etmişti. Blass’in açıkladığı tarih, Google’ın işaret ettiği tarihle de fazlası ile örtüşüyor gibi. Uçtan uça şifreleme, geçici özel mesajlar, çıkartmalar ve daha anlamlı sohbetler için metin düzenleme seçenekleri, Allo ile kullanıcılara ulaştırılacak özellikler arasında.

Google Allo yapay zeka özellikleriyle dikkat çekiyor

Allo’nun yapay zeka özellikleri ise uygulamaya daha ilginç havaya büründürüyor. Otomatik öğrenme yolu ile yazılı ve grafik mesajlara verilecek tepkileri öğrenen uygulama, kullanıcıları ekstra yazı yazma zahmetinden de kurtaracak. Örneğin, biri size “Cuma akşamı görüşelim mi?” sorusunu sorduğunda cevap satırına dokunulduğu anda “Bana uyar” cevabı ekranda olacak. Gönderilen bebek fotoğrafları içinse kullanıcılara ilk olarak “Çok sevimli” cevabı otomatik olarak ortaya çıkacak. Görüntü tanıma teknolojisinin gelişmişliğine dikkat çeken şirket, köpek yavrularının veya makarna çeşitlerinin yüzde 90 doğruluk oranı ile tanınabildiğini belirtiyor.

Uygulama, Google Assistant’ı da desteklemekte. Kişi listesinde görülen Google Assistant’a kullanıcılar soru sorabilir. Google Assistant, diğer kişilerle olan sohbetler sırasında da kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olacak.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.