Instagram Gelen Tepkilere Bir Açıklama Getirdi

Instagram’ın kötü gidişi durdurulamıyor. Instagram zor günler geçiriyor. Son dönemde teknoloji sitelerinde ki gündem maddelerinden birisi Instagram’ın kullanıcılarını yavaş yavaş kaybetmesi. Hal böyle olunca Instagram bir açıklama yapma gereği duymuş. Haberin devamında detayları okuyabilirsiniz.

Instagram’ın büyük kullanıcı kaybettiği haberleri çıksa da fotoğraf paylaşım servisinin ortaya koyduğu rakam bunların aksini söyler gibi. Instagram aylık aktif kullanıcısı 90 milyon olarak açıklamış durumda. Bu rakam geçtiğimiz ayın aynı dönemine göre %10’luk bir artışı bizlere gösteriyor. Ek olarak Instagram; günde 40 milyon fotoğraf paylaşıldığını, saniyede ise 1000 yorum yapıldığını ve 8500 beğeni gerçekleştirildiğini de açıklamış oldu.

Instagram kurucularından olan Kevin Systrom yaptığı açıklamada servisin tüm dünyada güçlü bir büyüme gördüğünü vurgularken yaptıkları ürün ve uluslararasılaştırma geliştirmelerinin yankılarını gösterdiğini söyledi. Ayrıca sunulan 90 milyon verisi Instagram tarafından ilk kez sunulan aylık aktif kullanıcısı sayısı açıklaması olmasıyla da oldukça önem arz ediyor. Şirket, en son Eylül ayında 100 milyon kayıtlı kullanıcıları olduğunu açıklamıştı. Instagram’ın fazla bir düşüş yaşamadığını da söyleyebiliriz bu açıklama ile birlikte.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.