Instagram Video Özelliği Gelir Gelmez Rekor Kırdı

Bir süre önce sizlere bu haberi yapmıştık. Instagram’a video özelliği gelecek diye. Sosyal ağ platformlarından en ünlülerinden olan Instagram, yeni uygulamasını geçtiğimiz günlerde geleceğini söylemişti. Fotoğraf tabanlı sosyal ağ platformu olan Instagram, mobil platformlarda oldukça ilgi görmüş ve kullanıcı sayısını sürekli artmıl idi. Yakalamış olduğu başarı sonrasında Facebook‘un da ilgisini çeken Instagram, bu firma tarafından satın alınarak herkesi şaşırtmıştı. Facebook’un desteğini de arkasına alan Instagram tüm hızıyla sosyal ağ’da estirmeye devam etmekte.

Fotoğraf tabanlı sosyal ağ projesi olan Instagram, aslında sadece fotoğraf tabanlı değil artık. Yeni bir özellik geldi artık Instagram’a. Bir süre önce video özelliği geleceği konuşulan Instagram’da artık tamami ile video ekleyebileceksiniz. Böylece Instagram kullanıcıları 15 saniyelik videoları hesaplarına yükleyebilme imkanlarına sahip oldular. Video yüklemesi ile ilgili olarak da istatistikler dün paylaşılmış.

Gelen bilgilere bakıldığında yeni video özelliğinin eklenmesinin ardından dakika da 40 saatlik video kullanıcılar tarafından yüklenmiş durumda. 24 saat süre sonunda ise yüklenen video sayısı 5 milyonu geçerek bir rekora koşuldu. Sadece 8 saat sonra 130 milyon aktif kullanıcının yüklediği video dosyalarını izlemenin 1 seneden daha uzun zaman alacağı kaydediliyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.