İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir

Mobil cihazların vazgeçemediği uygulama olan instagram, pazarını büyüttü ve iyice adım adım zirveye yerleşiyor. Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı olan uygulamanın şirketler içinde yardımı bulunuyor. İnstagram’da reklam vererek milyonlara ulaşabiliyor ve böylece kendi pazarını kullanıcılara ulaştırabiliyor.İnstagram reklam yayınlama özelliğini açarak artık farklı sektörlere de hizmet vermeyi amaçlıyor. İlk olarak fotoğrafları düzenleyerek yayınlama özelliği bulunan uygulamada şimdide reklam verme özelliği yer alıyor. Milyonlarca kullanıcıya buradan ulaşmak hem basit hemde uygun.

Geçtiğimiz yıl Facebook‘un satın alması ile yenilenmeye giden uygulamada çok şeyler değişti. Facebook önceleri kar amacı kütmeyen bir sosyal paylaşım sitesi iken aldığı uygulamalar, şirketler ile dünya genelinde en büyük ve en hızlı gelişen şirketlerden birisi oldu. Bunu son olarak instagram üzerinde gerçekleştirdiğini görebiliyoruz. Bundan böyle instagram uygulamasında reklam verilebilecek. Peki İnstagram’da nasıl reklam verebiliriz? Sorunun cevabı aşağıda yer alıyor.

İnstagram’da reklam verebilmeniz için Facebook hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Facebook sayfanızdan ayarlar bölümüne gelip ” Instagram Reklamları ” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

02-instagram-reklamlari

Ve burada Bir Hesap Ekle butonu var ona tıklayıp hesabımızı bağlıyoruz. Daha sonra ise reklam türleri olarak internet sitesi tıklama, uygulama yüklemeleri ve video reklamları yayınlayabiliyoruz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.