Intel’den Tablet Bilgisayarlarda Gücü İkiye Katlayacak İşlemci

Sürekli olarak gelişmekte olan teknoloji ile ortaya çıkan yeni nesil teknolojiler, insanların her daim teknoloji ile iç içe olabilmesine olanak sağlarken, daha kolay bir kullanım ve daha hızlı bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bu noktada günümüz dünyasının en popüler ve en çok ilgi gören yüksek teknolojiye sahip olan yeni nesil teknolojilerinin başında elbette ki tablet bilgisayarlar gelmektedir.

Taşıma kolaylığı, yüksek performansları ve daha pek çok özelliği nedeni ile insanlar tarafından sıklıkla kullanılmakta olan tablet bilgisayarlar, her geçen gün biraz daha kendini geliştirmekte ve insanlara daha yüksek bir performans sunmaktadır. Bu noktada en etkili teknoloji firmalarının başında elbette ki donanımın temeli olan işlemci konusunda dünya devi olan İntel firması gelmektedir.

İntel firması tarafından geliştirilen birbirinden farklı yapılara ve performansa sahip olan işlemci modelleri, yeni nesil tablet bilgisayar modelleri üzerinde çok daha yüksek bir verimlilik ve performans sağlanabilmesinde oldukça büyük bir etki yaratmaktadır. Bu noktada İntel firması tablet bilgisayarlar için yeni Bay Trail işlemciler geliştirmiştir. Bu işlemci modelleri sayesinde tablet bilgisayarlarda bulunan önceli neslin sağlamakta olduğu performans, bu yeni nesil Bay Trail işlemci modelleri ile performans ikiye katlanacak.

Atom Z3770

İntel firmasının yeni nesil tabletleri güçlendirecek olan işlemcisinin kod ismi Bay Trail, 22nm quad-core tasarımına sahiptir. Ayrıca gerçek ve tam ismi Atom Z3770 olacak işlemci modelinde yakalanacak performansa göre 1.46 GHz hızında çalışacak.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.