İnternette Yazdıklarınız Başınıza Dert Açabilir

Günümüz modern dünyamızda birbirinden farklı alanlarda en etkin şekilde internet, insanların yaşamları içerisinde yer alıyor. Özellikle teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte internetin insanlara sunmakta olduğu büyük kolaylıklar, internetin günümüz modern dünyasında bu denli yaygın bir şekilde kullanılmasına neden oluyor.

Bu noktada günümüz modern dünyasında özellikle son yıllarda sosyal medya hayatın tam merkezinde kendine yer buluyor. İnsanların internete her zaman her yerden ve çok daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesine imkan sağladığı bugünlerde sosyal medya, insanların yaşamları içerisinde çok daha etkin bir şekilde yer alıyor. İnternet üzerindeki sosyal ağlar sanal gibi gözükse de, kullanıcıların gafları ve sonuçları oldukça gerçek olduğundan sorunlara yol açabilmektedir.

sansür

Günümüzde internete sanal etiketinin yapıştırılmasına karşın yapılan her şey somut ve gerçektir. Bunun nedeni de özellikle günümüz modern dünyasında internet kullanıcılarının internette yapmakta olduğu her şeyin kaydı tutulmaktadır. Yani internet kullanıcıları yazdıkları, çizdikleri, yükledikleri birden ortadan kaybolmaz. İnternetin çalışabilmesi için oldukça gerekli olan bu uygulama nedeniyle bilgisayarlar her şeyin kaydını tutmak mecburiyetindedir.

İnternet kullanıcılarının internette yaptıkları her şeyin kaydı tutuluyor. Öyle ki günümüz modern Türkiye’sinde de internette yer alan Twitter, Facebook gibi sosyal ağlar üzerinde yapılan yorumlar ve paylaşılan düşünceler gibi unsurlara karşı mahkemeler açılabiliyor. Bu durumda kişinin sadece basit bir yorum üzerinden çok yüksek cezalar alabilmesine ve büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.