iOs mu ? Android mi ?

1

Günümüzde teknoloji alanında en cevap verilemeyen sorulardan birisi de ‘IOS mu, Android mi?’ sorusudur. Bu soruya her ne kadar farklı cevaplar verilese de bu sorunun cevabı istenilen özeliğe göre değişiklik göstermektedir. Yani IOS ya da Android işletim sistemleri arasında ki kıyaslama yapılmadan önce kıyaslanacak konuya göre cevap vermek daha mantıklıdır. Çünkü hem IOS hem de Android işletim sistemlerinin kendilerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu konu sorulan soruya göre nasıl değişiklik gösteriyorsa aynı şekilde size göre de değişiklik göstermektedir. Yani aslen zevk sizindir cevap da size kalmıştır.

Android IOS Karşılaştırma

Android ve IOS dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerindendir. Gerek bilgisayarda gerek de telefon ve tabletlerde kullanılan bu sistemlerin hangisinin daha kullanışlı olduğu elbette merak edilmektedir. Bu konuda Android IOS karşılaştırması yapacak olursak güvenlik bakımından IOS daha iyidir. Ancak bu durum biraz fazla abartılmıştır. Çünkü cihaza video veya resim atmak için bile yazılım kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca IOS’un en büyük avantajlarından biriside hızıdır. Özelliği düşük cihazlarda bile çok daha hızlı çalışabilmektedir. Bu konuda da IOS kullanmak daha avantajlıdır.

Android IOS Farkı

Android IOS’a göre daha kompleks bir sistemdir. Bu nedenle telefon bütün özelliklerinden faydalanmak isteyen kişilerin Android tercih etmesi daha mantıklıdır. Eğer teknolojiden anlıyorsanız ve bir şeylerle uğraşmayı seviyorsanız Android tam size göre. Android arasındaki temel fark aslında buradan kaynaklı. Android biraz daha karmaşık bir sistem olması nedeniyle Android sistemin yükleneceği cihazın donanımsal özellikleri biraz daha kaliteli olmalıdır. Aksi halde cihazın yavaşlığının sebebi Android sisteminden kaynaklıdır diye düşünülmektedir. Bu algıda oldukça yanlıştır Android donanımsal özellikleri iyi telefonda IOS’dan daha mükemmel sonuçlar vermektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.