iPhone 5c 8Gb’lık Versiyonu Resmileşti

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Apple firması piyasaya sunmuş olduğu yeni akıllı telefonu iPhone 5c’nin 8 Gblık versiyonunu resmileştirdi. Birleşik Krallık’ta O2 kullanıcıları bu cihaza uygun fiyattan sahip olabilecekler. O2 kullanıcıları kontratlarına bağlı olarak 50 ila 100 pound arası bir ücret ödeyecek bu cihaza sahip olmak için.

Şuanda Avrupa’da 8 GB’lık iPhone 5c bazı çevrim içi Apple mağazalarındaki yerini almış durumda. Türkiye mağazasında henüz bu ürün görülmemesi yine her zamanki gibi en son bize mi gelecek sorularını akla getiriyor. Dahili hafıza alanındaki indirim dışında yeni iPhone 5c’nin geçtiğimiz yıl satışa sunulan modelden bir farkı bulunmamakta. 4 inç Retina ekran barındıran akıllı telefonda Apple’ın A6 işlemcisi ve 8 megapiksel arka kamera da yer almakta.

iphone-5c

Apple büyük bir beklenti ile piyasaya sürdüğü iPhone 5c akıllı telefonundan memnun olmasa gerek. Gösteriyor ki bir iOS ürününün yaşam döngüsünün orta yerinde depolama seçeneklerini değiştirmek Apple’ın daha önce de gerçekleştirdiği bir eylemdi. Fakat şirketin bu sefer genişletme yerine küçültme istikametinde gitmesi iPhone 5c’nin Apple adına beklenen etkiyi yaratmadığının net bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket yöneticilerinden bu yönde henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da iPhone 5c’yi hemen silip atmakta olmaz. Zira akıllı telefonun satış rakamı geçtiğimiz yıl orta kategoride yarışan iPhone 4s’in satış rakamını geride bırakmış durumda. Bakalım Apple’ın bu atağı nasıl hareketlilik gösterecek. iPhone 5c’de umduğu başarıyı yakalayabilecek mi?

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.