iPhone 6 Plus’ı Büken Kişi Tekrar Bir Video Yayınladı

2

Bildiğiniz gibi Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini 9 Eylül tarihinde tanıtmış idi. Bu tarihten itibaren bir çok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında haberler aldık. Haberlerin yanı sıra artık kullanıcılar testlere bakarak böyle telefon seçimi yapıyor ve alıyor. Bir çok firma mevcut bu testleri yapan ve tüm dünyaya sunan. Açıklayıcı metinler olsun, videolar olsun yayınlayarak kullanıcılarına yön vermekteler. Geçtiğimiz hafta ilk olarak Unbox Therapy isimli şirketin Youtube kanalında yayınlanan iPhone 6 Plus‘ın bükülebilir testi olay olmuş ve tüm dünyaya bu problemi göstermişti. Apple’da ardından açıklama yaparak, böyle problemlerin oluşabileceği ve hepsinde bir problem olmadığını problem olanları ise geri toplayacaklarını açıklamıştı.

İlk olarak dediğimiz üzere Unbox Therapy adında bir şirketin YouTube kanalında iPhone 6 Plus’ın bükülme testine şahit olmuştuk ve bu test tüm herkesin haber olmasını sağlamıştı. Daha sonra ise bir çok video yayınlandı Youtube ve diğer sosyal video adreslerinde. Twitter, Facebook ve diğer sosyal ağlarda dalga konusu olan iPhone 6 Plus bükülebilir problemi rakip firmalarada yağ ve bal oldu. Samsung başta olmak üzere Sony, HTC, Motorola ve diğer bir çok firma iPhone 6 Plus’ın bükülebilir probleminden dolayı kendilerine eğlence konusu yaptı. Hatta ve hatta iPhone 6 Plus’ı bükmek için ufak çocukların Apple Store’a giderek bükmesi bile olay olmuştu. ( Burada görebilirsiniz. )

1 hafta içerisinde 47 milyon kişi tarafından izlenene video dünyanın gündemine bile oturdu. Haber kanallarında ve tüm sosyal haber sitelerinde bile baş haberlere kadar çıkan bu olay Apple’ı iyice rahatsız etti. Bazı kullanıcılar buna inanmadıklarını ve böyle bir şeyin Apple gibi dev firmanın yapacaklarına inanmadıklarını dile getirmişlerdi. Video’nun sahte olduğu bile Apple fanları tarafından büyük bir kampanya ile susturulmaya çalışıldı. Ancak gün içerisinde yayınlanan video her şeyi gözler önüne sermiş durumda.

iphone-6-plus-bükülme-problemi

Unbox Therapy isimli şirketin kurucularından olan Lewis Hilsenteger, yapmış olduğu testler ile adını duyurmuş idi. Bugün yayınladığı video’da sokak ortasında bu bükme testini gerçekleştirdi. Moto X ve iPhone 6 Plus’ı bükerek yeni bir test yaptı. Video’da iPhone 6 Plus gerçektende bükülebilir bir problemin var olduğu anlaşılabiliyor.

Apple ve fanları tarafından böyle bir şeyin tek sebebinin alüminyum yapıdan dolayı olduğunu söyleselerde bu testte ki Moto X’in esnediği ve yine aynı hale geldiği görülebiliyor. Daha fazla uzatmadan video’yu izliyoruz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.