iPhone Fiyatlarında Fahiş Artış

Ülkemizin vergisi yüzünden hiç bir şey alamaz olduk neredeyse. Malesef devlet büyükleri ülkenin altına üstüne getirdiler. Neyse konumuz o değil ama yinede sitemimi bir türlü kusamıyorum ona yanıyorum. Efenim konumz iPhone 6s fiyatlarının pahalılığı. Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de yayınlanan karar gereği, dahili radyo alıcısı bulunan telefonlarda TRT bandrolü uygulamasına geçileceği duyurulmuştu.

Yeni dönem ile birlikte internet bağlantısı ve uygulamalar aracılığı ile radyo ve televizyon yayınlarını alan cep telefonlarından yüzde 6 oranında bandrol ücreti alınmasına karar verildi. Tablet ve bilgisayarlar için bu oran yüzde 2 oranında kaldı.

iPhone 6s Fiyatı Yeni Uygulama ile Birlikte 150 TL Artış Gösterdi

Uygulamaya konulmadan önceki fiyatlar ile karşılaştırdığımızda iPhone 6s’i 150 TL artış olduğunu görebiliyoruz yeni fiyat ile birlikte. 16 GB kapasiteli iPhone 6s fiyatı 3099 TL iken, TRT bandrolünün eklenmesinin ardından bu rakam 3249 TL’ye yükselmiş oldu. 3499 TL olan 64 GB kapasiteli iPhone 6s fiyatı ise 3649 TL’ye çıkarak uygulamanın ne kadar etkili olduğunu gösterdi. Zam öncesinde 128 GB kapasiteli iPhone 6s için 3899 TL ödemek yeterli idi. Yeni dönemde ise cepten 4049 TL çıkaracağız artık.

Neyse ülkemiz çok harika yönetiliyor nede olsa. Bizim insanımız koyun. Ne versen onu yer… Hepinizin sonu gelecek inşallah güzel ülkemde.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.